„Powiedz, panno, gdzie ty śpisz – M.J. Arlidge

23 listopada 2015

powiedz_panno_okładka-337x535Inspektor Helen Grace powraca! Gdy tylko skończyłem lekturę „Ene, due, śmierć” wiedziałem, że po prostu muszę przeczytać kolejny tom. Przyszło mi czekać jakieś osiem miesięcy, ale było warto ;)

W niewyjaśnionych okolicznościach zaczynają ginąć mężczyźni, korzystający z usług prostytutek. Wspólnym mianownikiem jest też fakt, że każdemu z nich następnie wycięto serce i podesłano je w paczce celem identyfikacji ofiary. Helen Grace stoi przed nie lada zadaniem, trudno bowiem nie tylko wytypować sprawcę ale i nakreślić jakikolwiek motyw jego działania.

Równocześnie Helen zaczyna interesować się pewnym młodym chłopakiem. Zaczyna go coraz częściej śledzić, próbują dowiedzieć się o nim jak najwięcej. Kim jest mężczyzna? Czemu inspektor Grace go szpieguje?

Tymczasem do pracy w policji ponownie, po wydarzeniach z poprzedniego tomu, wraca Charlie. Czy policjantce uda się nawiązać choćby najdrobniejszą nić porozumienia ze swoją przełożoną? Czy po traumatyczych przeżyciach praca w służbach mundurowych jest nadal możliwa?

Arlidge po raz kolejny serwuje czytelnikom sporo wrażeń. Rozwiązanie sprawy ani przez moment nie wydaje się oczywiste, a jeśli wszystko przebiega zgodnie z planem, to niezawodny znak, że ta dobra passa za chwilę się skończy. Mimo wad i specyficznego charakteru, trudno nie polubić Helen Grace. Nie tylko ona, ale i pozostałe postaci są nader wyraziste i diametralnie od siebie różne, co daje mieszankę wybuchową z trudną do sprecyzowania szansą eksplozji – miód na oczy czytelnika ;)

Jeśli jeszcze nie czytaliście „Ene, due, śmierć„, zachęcam do rozpoczęcia tej nietypowej znajomości. Silne emocje gwarantowane.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.

Autor książki: M.J. Arlidge
Tytuł książki: Powiedz, panno, gdzie ty śpisz
Tytuł oryginalny: Pop Goes the Weasel
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Agnieszka Brodzik
Liczba stron: 432
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2014
Rok pierwszego polskiego wydania: 2015

Related posts:

"Bezuzyteczna.pl. Codzienna dawka wiedzy bezużytecznej" - Marcel Szuplewski, Dawid Tekiela
"Unik" - Chelsea Cain
"Powtórka" - Marcel Woźniak

One Comment

  • Marta 23 listopada 2015 at 12:43

    Pochłonęłam zarówno Ene,due śmierć jak i Powiedz panno, obie świetnie napisane, gęsta atmosfera, ciekawe postaci. Czytanie to czysta przyjemność ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>