„Porąb i spal. Książka zamiast siekiery. Activity book” – Lars Mytting, Adam Doughty

9 grudnia 2016

porabactivPRZEMEK:

Kiedy kilka miesięcy temu czytałem „Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie” Larsa Myttinga, mimo mieszkania „od zawsze” w blokowiskach, zapałałem sympatią do stosów drewna, do rąbania (czy też łupania, jak kto woli), składowania w oryginalny sposób. Zawód drwala – niby zapomniany, niby wyciągnięty na wierzch z powodu podobnie noszących się hipsterów, odzyskał dawny blask. A teraz zaczyna świecić na nowo, wraz z activity bookiem, wydanym przez Smak Słowa.

Ta książka to idealne uzupełnienie dla tych, którzy – jak ja – o rąbaniu drewna mogą sobie co najwyżej pomarzyć, jeśli nie chcą wyjść na osiedlu na dziwaka albo dostać zarzuty za bieganie z siekierą i sianie terroru. Powód jest prosty – swoją aktywność w kwestii drewna można przenieść na papier.

Zatem pora wziąć ołówek i kredki w dłoń jako podstawowe narzędzia i zasiąść do pracy! Rysuj, łącz kropki, koloruj… a przy okazji odkrywaj liczne ciekawostki nie tylko na temat drewna, metod jego składowania, poszczególnych drzewa, siekier, kominków, ale także o Norwegii – kraju, w którym jest to nadal bardzo istotna czynność, mówiąca także o tym, jakim jest się mężczyzną. Nie masz miejsca na własny stos drewna? Nie szkodzi, na jednej ze stron możesz go narysować, biorąc pod uwagę nawet ludowe przesądy na temat znaczenia jego ułożenia.

Jeśli czytaliście już „Porąb i spal” Larsa Myttinga, koniecznie musicie sięgnąć po ten activity book. Jeśli natomiast od niego zamierzacie rozpocząć przygodę z tym autorem – a może nawet z drewnem – śmiało! Nic nie stoi na przeszkodzie! Dobra zabawa i równoczesna nauka gwarantowane ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Smak Słowa
oraz agencji Business & Culture.

Autor książki: Lars Mytting, Adam Doughty
Tytuł książki: Porąb i spal. Książka zamiast siekiery. Activity book
Tytuł oryginalny: Norwegian Wood. Actvity book
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Karolina Drozdowska, Witold Biliński
Liczba stron: 64
Rok pierwszego wydania: 2016
Rok pierwszego polskiego wydania: 2016

Related posts:

"Dieta 5:2. 150 prostych przepisów na posiłki poniżej 300 kcal, które pozwolą Ci schudnąć"...
"Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi" - Laurence Yep, Joanne Ryder
"Urodziny Elmera" - David McKee