Książka

„Policjanci. Bez munduru” – Katarzyna Puzyńska

Mandaty. W11. „Drogówka”. Tyle w zasadzie wie o policji przeciętny Iksiński. A właściwie: wydaje mu się, że wie. Po interesującej książce „Policjanci. Ulica” Katarzyna Puzyńska po raz kolejny przedstawia czytelnikom szerszy obraz pracy – wróć: służby – w polskiej policji.

Tym razem rozmówcami autorki zostali m.in. technik kryminalistyki, psycholog policyjny, funkcjonariusze operacyjni i dochodzeniowi wydziałów kryminalnych, medyk sądowy (nie patolog) i osoba z Centralnego Biura Śledczego Policji. Policjanci i policjantki, których działań nie widzimy na co dzień na ulicy (lub nie jesteśmy ich świadomi), postanowili opowiedzieć co nieco o arkanach i sekretach swojego zawodu.

➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Tak, jak przy poprzedniej części, tak i tym razem w poszczególnych wywiadach doszukać się można informacji, które zdecydowanie zaskakują – nawet, jeśli oo policji wie się więcej niż statystyczny obywatel. Tym razem Kasia na wierzch wyciąga pracę związaną z rozbojami, zabójstwami, grupami przestępczymi, do tego dorzucając narkotyki, terroryzm i towarzyszący na każdym kroku stres zmieszany z ogromną dawką adrenaliny. To mieszanka, która niekiedy okazuje się zabójcza także dla stróżów prawa. Jak daleko są od granicy, której nikt nie chce przekroczyć?

Mocna, chwilami zaskakująca seria wywiadów doskonale współgra z pierwszym tomem, ukazując czytelnikom jeszcze szersze spektrum pracy policji – a tym samym dając nadzieję na większe zrozumienie wobec służb mundurowych. I szacunek, przede wszystkim szacunek, który w dzisiejszych czasach wydaje się być towarem bardzo deficytowym.

Lektura obowiązkowa.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Prószyński i S-ka.

➡ „Policjanci. Bez munduru” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Autor książki: Katarzyna Puzyńska
Tytuł książki: Policjanci. Bez munduru
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 320
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Literatura faktu
Forma: Wywiad, rozmowa
Rok pierwszego wydania: 2019

Sprawdź także: