Książka

„Pierwsze czytanki” (seria) – Centrum Edukacji Dziecięcej

reksioBASIA:

Krótkie czytanki z dużymi literami, ze zdaniami łatwymi do samodzielnego przeczytania dla dziecka uczącego się czytać. Nauka czytania to proces, dlatego wydawnictwo Papilon wprowadziło trzy poziomy trudności, aby dzieci mogły rozwijać się wraz z książeczkami. Całą serię znaleźć można na stronie wydawnictwa.

Na poziomie pierwszym znajdziemy: duże obrazki, proste słowa, ujęte w krótkich zdaniach u dołu strony, napisane dużą czcionką ułatwiającą czytanie z wodzeniem palcem, a do tego ciekawe historie z ulubionymi bohaterami. Trudne słowa ujęte są w ramkę. Bajki dobrane do tego etapu to m.in przygody Elmera czy Reksia, wkrótce zapewne pojawi się ich więcej.

elmerDrugi poziom – Tutaj znajdziemy już zdania złożone, krótkie dialogi. Poznajemy też pisownie trudniejszych wyrazów i zostajemy zaproszeni do świata ortografii.

Poziom trzeci – zdecydowanie dla starszych. Mamy tu zdania złożone i wielokrotnie złożone, rozbudowane dialogi, trudniejszą ortografię. Tekst jest pomiędzy obrazkami, ale dalej dużą czcionką, obok pięknych dopasowanych ilustracji.

Co znajdziemy w przykładowych książeczkach?

Elmer – kto nie zna jeszcze kolorowego słonia w kratkę, niech lepiej szybko uzupełni swoją biblioteczkę o tę kolorową i prześmieszną, ale i bardzo pouczającą serie słoniowych opowieści. Tutaj dowiadujemy się, jaki to z Elmera wesoły słoń. W bajce zadawane są też pytania angażujące małych czytelników do zastanowienia się.

pandaZabawa Reksia – poznajemy w niej białego psiaka i jego przyjaciół z podwórka. Obecność innych zwierząt zachęca to sprawdzenia, jakie dźwięki wydaje każde z nich. Możemy się wybrać z pieskiem na wycieczkę i poznać kozę, która lubi placek.

Kung Fu Panda 3: Odnaleziony tata – tutaj mamy już konkretne opowiadanie o tym, jak to odnalazł się tata pandy Po, który zabrał go do swojej wioski i pokazał, jak żyją prawdziwe Pandy. Dotychczasowy opiekun, pan Ping, zabrał się z nimi. Szybko okazało się, że Po ma pewne zadanie. Co musi zrobić i czy mu się to uda? Dowiecie się, gdy przeczytacie tę książeczkę ;)

Za udostępnienie egzemplarzy recenzenckich
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Papilon.

Sprawdź także: