„Operacja Zachód Słońca” – Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes

3 czerwca 2016

operacjazachodsloncaPRZEMEK:

Mimo mojego wieku, autentycznie zafascynowała mnie seria o Biurze Detektywistycznym nr 2. I to na tyle, że zaraz po lekturze poprzednich tomów zabrałem się za kolejne, w tym opisywaną dzisiaj „Operację Zachód Słońca”.

Młodzi detektywi Tiril i Oliver oraz wspierający ich pies Otto są świadkami niebezpiecznego wydarzenia na drodze. Rozpędzone auto niemal potrąciło starszą kobietę, Norę Bratland. Zaaferowani sytuacją postanawiają zbadać, kto i dlaczego poruszał się tak szybko i nieostrożnie po ulicach miasta.

Trop wiedzie m.in. do Eivinda Olsena, zwanego Elvisem. Czy jednak znany w mieście naśladowca słynnego piosenkarza mógłby zachowywać się aż tak nieodpowiedzialnie? Coś w tej sprawie nie pasuje, zwłaszcza, gdy nam jaw wychodzi dokonany niedawno napad na miejscowy bank…

Jeśli myśleliście, że Biuro Detektywistyczne nr 2 podjęło się już ostatnio niebezpiecznej misji, to muszę Was rozczarować – tym razem jest chyba jeszcze groźniej. Ale to dobrze, bo książka jeszcze bardziej trzyma w napięciu! Tym razem jest nam też dane odkryć nową lokalizację – Straszny Dom, którego plan znajduje się na końcu książki, zamiast mapki.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

Autor książki: Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Tytuł książki: Operacja Zachód Słońca
Tytuł oryginalny: Operasjon Solnedgang
Język oryginalny: norweski
Tłumacz: Katarzyna Tunkiel
Liczba stron: 104
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca, młodzieżowa
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2013
Rok pierwszego polskiego wydania: 2015

Related posts:

"Małżeństwo we troje" - Eric-Emmanuel Schmitt
"Ważka" - Małgorzata Rogala
"Puk, puk, jest tam kto? W brzuchu naszej mamy" - Jo Witek, Christine Roussey

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>