„Mysi Domek. Sam i Julia” – Karina Schaapman

11 października 2017

mysi_domek01PRZEMEK:

Tytuł właściwie mówi sam za siebie i w najprostszy sposób określa to, o czym jest ta książeczka, której adresatem są #mali3telnicy.

Sam i Julia to dwie myszki, zamieszkujące Mysi Domek, „który jest dla nich czym światem”. On ma liczną rodzinę, ona jedynie mamę. Mimo to łączy ich przyjaźń i wspólna pasja odkrywania Mysiego Domku, połączona z żądzą przygód.

W pierwszej książce tego dziecięcego cyklu poznajemy naszych bohaterów i – przede wszystkim – oswajamy się z rewelacyjnymi ilustracjami. Są to bowiem fotografie prawdziwego domku, misternie wykonanego z rozmaitych materiałów, zamieszkałego przez ciekawe świata pluszowe myszki. Coś pięknego! Dbałość o detale naprawdę robi wrażenie – nie tylko na dzieciach, ale i na dorosłych, czytających im opowieść.

Rozdziały są krótkie, ale treściwe. Wydarzenia w nich zawarte odzwierciedlone są na wspomnianych fotografiach, dzięki czemu dziecko może równocześnie słuchać historii i niejako mieć ją przed oczami, nawet jeśli nie potrafi jeszcze samo czytać.

Karina Schaapman, która zbudowała domek oraz historię wokół niego, naprawdę stanęła na wysokości zadania. Sama budowla zresztą, istniejąca naprawdę, liczy przeszło sto pokoików, przejść i zakamarków! Aż chciałoby się samemu oglądać to godzinami, zachwycając się konstrukcją ;)

Tymczasem nie pozostaje nic innego, jak usiąść z dziećmi i czerpać taką samą – jeśli nie o wiele większą niż one – przyjemność z lektury oraz oglądania ilustracji :)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

Autor książki: Karina Schaapman
Tytuł książki: Mysi Domek. Sam i Julia
Tytuł oryginalny: Het Muizenhuis: Sam en Julia
Język oryginalny: niderlandzski
Tłumacz: Jadwiga Jędryas
Liczba stron: 60
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2011
Rok pierwszego polskiego wydania: 2012

Related posts:

"Przekroje: Owoce i warzywa" - Agnieszka Sowińska
"Twórcza kradzież. 10 przykazań kreatywności" - Austin Kleon
"Nie ma złej pogody na spacer" - Linda Åkeson McGurk

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>