„Misja. Polityczna biografia Andrzeja Dudy” – Marcin Jerzy Moneta

11 listopada 2015

image_magicPamiętam, parę dobrych lat temu, kiedy Barack Obama został Prezydentem USA, natychmiast przeczytałem dwie biografie tej postaci. Dokładnie rok temu natomiast, 11 listopada 2014 roku, Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swojego kandydata na urząd Prezydenta RP. Okazał się nim mało znany szerszej publiczności Andrzej Duda, dziś godnie piastujący to najwyższe stanowisko w państwie. Kim jest i skąd się wziął w polityce? Odpowiedzi na te pytania zawiera polityczna biografia pióra Marcina Jerzego Monety, wydana nakładem wydawnictwa 2Kolory.

Poczynając od poznania rodziców, teściów i pozostałych przodków Andrzeja Dudy, mamy możliwość obserwacji środowiska, w którym żył i dorastał obecny Prezydent. Zatrzymujemy się także na moment na latach jego młodości, jednak główny motyw książki stanowi analiza politycznej aktywności Dudy. Obserwujemy go zarówno jako samorządowca, posła na Sejm, europosła, ale też ministra w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a tym samym jako jedną z postaci aktywnych na scenie politycznej po katastrofie smoleńskiej.

Ową biografię czyta się o dziwo w sposób lekki i przyjemny. Nie jest to laurka na cześć urzędnika, a raczej szczegółowy, rzetelny portret postaci, która została Prezydentem, choć pierwotnie chyba jako jedyna pokładała w sobie nadzieję. Jedno jedt pewne – jeżeli Andrzej Duda jako najwyższy urzędnik w Polsce będzie równie aktywnie podejmował działania jak dotychczas, czeka nas zupełnie inna prezydentura niż ostatnio. Jak będzie w rzeczywistości? Czas pokaże..

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękuję Wydawnictwu 2Kolory.

Autor książki: Marcin Jerzy Moneta
Tytuł książki: Misja. Polityczna biografia Andrzej Dudy
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 344
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Biografia/autobiografia/pamiętnik
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2015

Related posts:

"Parabellum. Horyzont zdarzeń" - Remigiusz Mróz
"Fajna Ferajna" - Monika Kowaleczko-Szumowska
"Koneser" - Joanna Opiat-Bojarska

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>