„Miriam. Tancerka” – Antonella Anghinoni

12 lipca 2016

miriamPRZEMEK:

Po długim czasie wracamy do serii „Płatki” wydawanej przez Wydawnictwo Św. Wojciech – niedawno na czytelniczym rynku dla najmłodszych pojawiły się kolejne dwa tytuły (po Rebece i Sarah), przedstawiające losy biblijnych kobiet. Dziś przyjrzymy się tytułowej Miriam.

Kobieta ta była starszą siostrą Mojżesza – tą, która już podczas jego dzieciństwa wykazałą się kilka razy nie lada sprytem, nie bojąc się ewentualnych konsekwencji ze strony córki faraona lub samego władcy Egiptu. O ile historia jej braci, Mojżesza i Aarona, jest powszechnie znana, o tyle Miriam pozostaje w naszej świadomości nieco na uboczu.

Tymczasem okazuje się, że postać Miriam jest równie istotna w historii wyzwolenia narodu wybranego. Antonella Anghinoni w swojej ksiażeczce dla dziewczynek (choć przyznam, że i chłopcom powinna się ona spodobać) odkrywa przed małymi czytelnikami mniej i bardziej znane fakty z życia tej postaci, prowadząc nas przez jej historię lekkim, tanecznym krokiem.

Tradycyjnie już, pod koniec książki znajdziemy dodatki: słowniczek, przepis na marmoladę (przydatną na uczcie sederowej), instrukcję stworzenia samodzielnie bębenka oraz to, co małe dziewczynki lubią chyba najbardziej: papierową figurkę Miriam oraz zestaw sukni dla niej. Nie pozostaje potem nic, jak tylko skserować, wyciąć i w domowym teatrzyku odtwarzać przeczytaną historię ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Święty Wojciech.

Autor książki: Antonella Anghinoni
Tytuł książki: Miriam. Tancerka
Tytuł oryginalny: Miriam. La danzatrice
Język oryginalny: włoski
Tłumacz: Anna Gogolin
Liczba stron: 64
Kategoria:
Literatura piękna
Gatunek: Literatura dziecięca
Forma: Zbiór opowiadań/nowel
Rok pierwszego wydania: 2012
Rok pierwszego polskiego wydania: 2016

Related posts:

"Mroczny zakątek" - Gillian Flynn
"W śnieżną noc" - Maureen Johnson, John Green, Lauren Myracle
"Mały miliarder" - David Walliams

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>