Książka

„Kicia Kocia majsterkuje” – Anita Głowińska

Kicia_Kicia_majsterkuje01BASIA:

Jakie pozycje znajdują się w serii, możecie przeczytać TUTAJ. Ta książeczka jest o tym, jak Kicia Kocia spędza cały dzień z dziadkiem.

➡ „Kicia Kocia majsterkuje” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Najpierw oczywiście czytają, potem idą na spacer, w drodze powrotnej odwiedzają aptekę. Wróciwszy do domu, podgrzewają zupę pomidorową, którą zjadają z wielkim apetytem, po czym dziadek pyta Kicię Kocię, czy pomoże mu w budowaniu szafki na konfitury babci. Idą do garażu, gdzie znajduje się kącik do majsterkowania. Tam z przygotowanych wcześniej rzeczy i narzędzi tworzą szafkę z ozdobnymi gwoździkami w kształcie kwiatków. Nie obejdzie się oczywiście bez bąbla i plasterka, z racji uciekającego młotka. Kiedy palec dziadka jest już opatrzony to Kicia Kocia robi dziurki i wbija gwoździki pod czujnym okiem dziadka.

Zalety: Prosty tekst i jego mała ilość na stronie. Język dostosowany do poziomu dziecka. Niecodzienny temat, przeprowadzony w ciekawy sposób, aż chce się wziąć deski, gwoździe, miarkę, wiertarkę, śrubki, młotek, piłę i tego typu rzeczy, które ładnie są podpisane na stronach książeczki i coś zmajstrować.

Bardzo lubimy te książeczki, bo Kicia Kocia oprócz tego, co robią wszystkie dzieci: jak spacery, czytanie. pomaga też przy czynnościach jakby zarezerwowanych dla dorosłych – oczywiście pod ich czujnym okiem. Budowanie szafki to zdecydowanie nie czynność dla małych dzieci i większość rodziców przy takich czynnościach mówi maluchom „potrzymaj przez chwilę młotek” w najlepszym wypadku, „idź się pobawić” w wersji pośredniej i „nie przeszkadzaj” w najgorszym razie. A czemu by nie zaangażować dziecka bardziej? Pozwolić na trochę więcej? Anita Głowińska poprzez Kicię Kocię łamie stereotypy, uczy nie tylko dzieci, ale też dorosłych.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

„Kicia Kocia majsterkuje” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Kicia Kocia majsterkuje
Tytuł książki: Anita Głowińska
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 24
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2017

Sprawdź także: