„Kastor szyje” – Lars Klinting

6 stycznia 2017

kastor_szyje_okladka02PRZEMEK:

Poszukiwanie odpowiednich książek dla dzieci to czasem nie lada wyzwanie. Z jednej strony powinny bawić, co zrozumiałe, z drugiej – powinny też (a może przede wszystkim) uczyć. Niedawno odkryłem serię o pomysłowym bobrze Kastorze, wydaną przez wydawnictwo Media Rodzina i bez wątpienia te książki spełniają oba warunki. Zapraszam dziś zatem do lektury recenzji pierwszej z nich, kolejne tytuły pojawią się na stronie co piątek.

Jak nietrudno się domyślić po tytule, Kastor będzie szyć. Biorąc pod uwagę stan jego obecnego fartucha – wcale mu się nie dziwię ;) mali czytelnicy razem z bobrem przechodzą przez wszystkie etapy szycia: od gromadzenia potrzebnych przyborów i wyboru odpowiedniej tkaniny, przez jej wyprawnie, pobranie wymiarów, stworzenie wykroju, aż po upragnione uszycie fartucha na maszynie.

To jednak nie koniec nauki i zabawy – na końcu książki znajdziemy porady krawieckie Kastora, ułatwiające pracę z materiałem, a także gotowy wykrój opisywanego w książce fartucha! Dzięki temu dzieci mogą – z drobną pomocą rodziców – podobnie jak Kastor uszyć sobie fartuch, zarazem nabywając nowych umiejętności :)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

Autor książki: Lars Klinting
Tytuł książki: Kastor szyje
Tytuł oryginalny: Castor syr
Język oryginalny: szwedzki
Tłumacz: Magdalena Landowska
Liczba stron: 40
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Ddziecięca, młodzieżowa
Rok pierwszego polskiego wydania: 2016

Related posts:

"Zagadka zegara maltańskiego" - Jørn Lier Horst
"Magia Bożego Narodzenia" - Fern Michaels, Cathy Lamb, Mary Carter, Terry DuLong
"Magia olewania" - Sarah Knight