„Harry Potter i Insygnia Śmierci” – Joanne K. Rowling

9 kwietnia 2016

HarryPotteriInsygniaŚmierciAGNIESZKA:

Dziś powracamy do już ostatniej (wydanej) części Harry’ego Pottera (światowa premiera części ósmej już w lipcu).

Dumbledore umarł, a Harry został pozostawiony z wieloma pytaniami na które nie zna odpowiedzi. Po 6 latach nauki, Harry Ron i Hermiona porzucają szkołę, by wykonać ostatnie powierzone im zadanie przez Dumbledore’a. Szukają horkruksów – przedmiotów, w których Voldemort ukrył części swojej duszy. Dopóki ich nie odnajdą i nie zniszczą, Harry nie będzie w stanie pokonać Voldemorta. Ponieważ Śmierciożercy ich cały czas szukają, nasi bohaterowie zmuszeni są bardzo często zmieniać miejsce, w którym się zatrzymują. Z powodu informacji, na jakie natrafiają na temat Dumbledore’a, Harry coraz bardziej ma dość dyrektora i jego misji. Czy uda im się znaleźć horkruksy, czy może poddadzą się i zniechęcą? Czy Harry pokona Voldemorta? Zachęcam do lektury ;)

Jako, że jest to ostatnia wydana książka, kiedy ją kończyłam – szczerze płakałam. Przykro było żegnać się z bohaterami i niezmierzoną ilością przygód, jakie przeżywali. Dlatego też po serię nie sięgnęłam tylko raz, a dwa razy (niektóre części jednak przeczytałam jeszcze częściej). Koniec był nieco zaskakujący, jednak dość przewidywalny. Do samego finiszu jednak książka trzymała mnie w napięci i niepewności.

Ekranizację możemy zobaczyć podzieloną na dwie części. Z racji efektów specjalnych jest na co popatrzeć :D Zachęcam więc do obejrzenia, oczywiście po wcześniejszym przeczytaniu książki ;)

Autor książki: Joanne K. Rowling
Tytuł książki: Harry Potter i Insygnia Śmierci
Tytuł oryginalny: Harry Potter and the Deathly Hallows
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Andrzej Polkowski
Liczba stron: 782
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Fantasy
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2007
Rok pierwszego polskiego wydania: 2008

Related posts:

"Korytarzem w mrok" - Lois Duncan
"Od koła do Formuły 1. Historia motoryzacji" - Michał Gąsiorowski
"Wyrok Diabła" - Adrian Bednarek

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>