Książka

„Drzewo” – Katarzyna Bajerowicz

drzewo-b-iext44182008PRZEMEK:

Z jednej strony już jako dzieci na lekcjach przyrody tworzymy zielniki, zbieramy liście drzew i skrupulatnie je opisujemy. Z drugiej – podobno każdy mężczyzna powinien w życiu posadzić drzewo (a jeśli ma to zrobić we własnym ogrodzie, to najpewniej typ drzewa wybierze jego kobieta). Tymczasem drzewa nie stanowią dla nas jakiejś super atrakcji – no chyba, że mamy świra na punkcie arborystyki lub jesteśmy dziećmi, które uwielbiają się po nich wspinać dla zabawy.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia pod koniec ubiegłego roku wydało niesamowitą, bardzo nietypową ksiazke Katarzyny Bajerowicz, o prostym tytule: „Drzewo”. Jest to książka o tyle specyficzna, że – aby w pełni wykorzystać jej możliwości – należy… wyrwać wszystkie strony. Tak, nie żartuję! A następnie z tych tekturowych kart możemy razem z dziećmi ułożyć na podłodze ogromne drzewo, prezentujące się następująco:

Na odwrotnej stronie poszczególnych kart czekają nas liczne informacje na temat drzew, ich owoców i liści, zamieszkujących je (kub ich pobliże) zwierząt, czy też sposobu wysiewu nowych drzew. Dzieci znajdą tu także zadania – począwszy od znalezienia na ogromnym drzewie poszczególnych ptaków i ssaków, skończywszy na… zasadzeniu w domu własnego dębu ;)

Rozkładane karty stanowią dodatkowy element zabawy dla dziecka, tym samym określenie „bawi i uczy” jest w przypadku tego tytułu jak najbardziej adekwatne. Piękne ilustracje pozwalają przyjrzeć się z bliska nie tylko roślinności, ale i zwierzętom, których nie mamy możliwości podziwiać na co dzień z takiej odległości. Okładka książki ma wbudowaną nie tylko gumkę, utrzymującą na miejscu wszystkie karty, ale też zawiera „rozkładówkę”, prezentującą prawidłowe ułożenie wszystkich 15 kart, dzięki czemu niestraszne nam problemy z odpowiednim rozłożeniem naszych gigantycznych puzzli ;)

„Drzewo” gorąco polecam wszystkim dzieciom, które lubią uczyć się poprzez zabawę, a które ciekawi, jakie tajemnice skrywają w sobie drzewa mijane w drodze do przedszkola czy szkoły.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia.

Autor książki: Katarzyna Bajerowicz
Tytuł książki: Drzewo
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 30
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca
Rok pierwszego wydania: 2016

Sprawdź także: