Blog

„Życie. Następny poziom. Coaching transpersonalny” – Jarosław Gibas

Życie. Następny poziom. Wydanie 2 rozszerzone

Życie. Następny poziom. Wydanie 2 rozszerzone

Autor:
Jarosław Gibas

ISBN:
978-83-283-5661-0

Format:
140x208

Liczba stron:
352

Data wydania:
2019-04-23

Cena:
44.90zł

Już przy recenzji „Wielkiej Magii” Elizabeth Gilbert wspominałem, że te wszystkie coachingi jakoś do mnie nie przemawiają. Ponieważ jednak tamta książka zrobiła na mnie dość duże wrażenie, postanowiłem dać szansę czekającej już jakiś czas w kolejce pozycji polskiego autora – Jarosława Gibasa”, opowiadającej o coachingu transpersonalnym i wkraczaniu na następny poziom własnego życia.

Każdy rozdział tej książki zaczyna się najpierw kilkoma lub kilkunastoma pytaniami, zadanymi pogrubioną czcionką. To właśnie na nie znajdziemy odpowiedź w tej sekcji – moim zdaniem, znacznie ułatwia to czytanie, zwłaszcza tym, którzy lubią wiedzieć, co ich czeka oraz tym, którzy chcieliby czytać „wybiórczo”, tylko wybrane, potrzebne im fragmenty tej pozycji. Tuż za pytaniami znajduje się krótka, ale ciekawa anegdotka o uczniu i mistrzu zen, kryjąca w sobie pewną mądrość, nawiązująca do tematu danego rozdziału.

A tematów tych jest sporo: począwszy od pojawiającej się już w tytule książki transpersonalności, Jarosław Gibas prowadzi nas także przez takie stany czy warunki, jak obecność, flow, uważność, osądy, medytacja, emocje czy… transmutacja (tak, wiem, pewnie Wam też kojarzy się automatycznie z Harrym Potterem). Każdy z nich jest tak szeroko opisany i w tak prosty sposób wytłumaczony, że nawet do mnie, negatywnie nastawionego do coachingu, książka ta potrafiła dotrzeć.

Czy ta pozycja zmieniła moje życie? I tak, i nie. Z jednej strony dalej traktuję coaching ze sporą dawką rezerwy (choć teraz już jestem bardziej świadom tego, czym on w ogóle jest). Z drugiej – wiele porad, metod czy technik opisanych w książce jest wartych uwagi i alco zamierzam je przetestować, albo już – choćby nieświadomie – stosuję od dłuższego czasu i wiem, że działają. Także warto zapoznać się z tą pozycją i może niekoniecznie w czasie maratońskim, ale choćby małymi tip-topami wkraczać ze swoim życiem na następny poziom :)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękuję Wydawnictwu Sensus.

➡ „Życie. Następny poziom. Coaching transpersonalny” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Autor książki: Jarosław Gibas
Tytuł książki: Życie. Następny poziom. Coaching transpersonalny
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 248
Kategoria: Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: Nauki społeczne
Forma: Poradnik
Rok pierwszego wydania: 2015

Sprawdź także: