Książka

„Zen To Done” – Leo Babauta

Zen To Done. Proste sposoby na zwiększenie efektywności

Zen To Done. Proste sposoby na zwiększenie efektywności

Autor:
Leo Babauta

ISBN:
978-83-246-8254-6

Format:
140x208

Liczba stron:
96

Data wydania:
2014-09-24

Cena:
27.00zł

Od zarania dziejów (czy raczej odkąd wymyślono czas), ludzie próbują organizować go w jak najlepszy dla siebie sposób, by jednocześnie móc jak najwięcej danego dnia wykonać oraz mieć przy tym czas na odpoczynek, odrobinę relaksu. Łączyć przyjemne z pożytecznym w ciągu zaledwie 24 godzin, by kładąc się do łóżka mieć przekonanie, że to był dobry, ambitny dzień, po którym czujemy się spełnieni. Ilu jednak ludzi, tyle sposób zarządzania czasem – a sami po sobie widzimy, że nasze metody nie zawsze należą do najlepszych… Czemu więc zatem nie uczyć się od innych?

Leo Babauta gościł już na naszych łamach przy okazji recenzji jego książki pt. „Minimalizm„. Tym razem  Leo w książce opisuje tytułową metodę Zen To Don – swój autorski sposób na zwiększenie efektywności, a tym samym o wiele lepsze rozporządzanie czasem i zdaniami, jakie nas czekają.

Niech Was nie zwiedzie to, że książka (książeczka, broszurka może nawet?) ma zaledwie 96 stron. „Piękno tkwi w prostocie”, jak mawiają – a w tym przypadku wraz z owym pięknem tkwi sedno zarządzania swoim życiem. W takiej „pigułkowej” oprawie kryje się prawdziwa „multiwitamina” treści – 17 rozdziałów, które koniecznie trzeba przeczytać; 10 nawyków, które powinniśmy przyswoić; kilka formularzy, które mogą okazać się pomocne.

Najistotniejsze jednak jest to, że Leo Babauta podkreśla, ż enie musimy stosować wszystkich 10 nawyków. Jest to co prawda ideał, do którego warto dążyć, ale jeśli ktoś posiada już swój, relatywnie sprawny system zarządzania, to może po prostu do niego „dokleić” kilka elementów z ZTD, a i tak odkryje spore zmiany (na plus oczywiście) w swoim codziennym działaniu. To natomiast sprawia, że książka jest przewodnikiem zdecydowanie dla każdego, zaś osoby już korzystające z technik Zen To Done mogą sobie za jej pomocą zrewidować nawyki i ewentualnie naprawić to, co nie do końca sprawnie funkcjonuje.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego gorąco dziękuję Wydawnictwu Sensus.

➡ „Zen To Done. Proste sposoby na zwiększenie efektywności” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Autor książki: Leo Babauta
Tytuł książki: Zen To Done. Proste sposoby na zwiększenie efektywności
Tytuł oryginalny: The Ultimate Simply Productivity System
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Maksymilian Gutowski
Liczba stron: 96
Kategoria:
Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: Nauki społeczne
Forma: Poradnik
Rok pierwszego wydania: 2008
Rok pierwszego polskiego wydania: 2014

Sprawdź także: