Książka

„Zdrowy detoks” – Ewa Jarosz

zdrowydetoksAGNIESZKA:

Na książkę natknęłam się dlatego, że od jakiegoś czasu szukałam sposobu na poprawienie swoich nawyków żywieniowych. Miałam też w planach zastosowanie diety oczyszczającej, więc tytuł książki przykuł moją uwagę.

„Zdrowy detoks” to książka dla tych, którzy chcą schudnąć, ale i dla osób, które pragną na wadze przybrać. Jest to pozycja dla tych, którzy zastanawiają się nad tym, czy to, co spożywają, jest zdrowe. Ta pozycja pomoże też dobrze rozplanować posiłki, sprawdzić czego w nich brakuje, lub czego jest w nich za dużo. Oprócz typowych wskazówek, znajdziemy tu również wiele porad dotyczących odpowiedniego odżywiania się podczas różnych chorób, lub zmniejszenia ryzyka zapadnięcia na nie.

Mi osobiście książka ta dała bardzo dużo. Już od dawna wydawało mi się, że choć mój jadłospis jest dobry, to czegoś wciąż w nim brakuje. Nie miałam pojęcia np. że ważne jest, aby jeść aż tak dużo warzyw, lub że mięso (które tak bardzo lubię) wręcz powinnam dwa razy w tygodniu zastąpić rybą (którą z powodu ości jadam dość rzadko :/ ). Tak samo nie sądziłam, że powinniśmy jeść tyle owoców. Z początku stwierdziłam, że gdybym miała tyle zjeść, to nie dałabym rady – ale rzecz w tym, że niektóre z tych rzeczy, które jadałam – jak się okazało – dają mi tylko puste kalorie i nic poza tym.

Mam nadzieję, że wprowadzane zalecenia i wskazówki dadzą pożądane efekty, gdyż już po paru dniach czuję dużą różnicę w samopoczuciu. Polecam więc książkę wszystkim, którzy planują zmienić swoje zwyczaje żywieniowe na zdrowsze, ale także osobom po prostu zainteresowanym, która żywność jest zdrowa, a która nie – i przede wszystkim dlaczego ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Samo Sedno.

Autor książki: Ewa Jarosz
Tytuł książki: Zdrowy detoks
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 280
Kategoria: Hobby
Gatunek: Kulinaria
Forma: Poradnik
Rok pierwszego wydania: 2016

Sprawdź także: