E-book, Książka

„Zdrajca tronu” – Alwyn Hamilton

ZdrajcaTronu_200dpi-337x535AGNIESZKA:

Buntowniczkę z pustyni” czytałam już jakiś czas temu i trochę mi zajęło, zanim sięgnęłam po drugi tom. Może to przez fakt, że pierwsza cześć mnie w pewnym momencie mocno zablokowała i nie mogłam przez nią przebrnąć. A jak było przy drugim tomie?

➡ „Zdrajca tronu” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Rebelianci walczą. Nowy Świt, Nowa Pustynia! Grupa buntowników stoi na czele i ma zamiar obalić obecnie panującego Sultrima. Większość akcji drugiego tomu rozgrywa się w pałacowych wnętrzach, wśród haremu, gdzie dostrzec możemy mnóstwo kobiet zabiegających o względu pięknego księcia Kadira, następcy panującego Sułtana. Pośrodku tego wszystkiego znajduje się nagle Amani. Czy zostanie rozpoznana przez wszystkich jako Niebieskooki bandyta? Czy uda jej się wydostać, a może pomóc rebeliantom obalić rządy?

Pewne jest tylko to, że niczego nie możemy być pewni – tak w skrócie można opisać to, co dzieje się w tej książce. Autorka zaskakuje nas na każdym kroku, i choć od pierwszych stron mnie niestety akcja nie porywała i odkładałam tę książkę wielokrotnie czując, że mnie po prostu nudzi (stąd też trochę nie rozumiałam wszystkich ochów i achów na temat tego, że to książką „na jeden dzień” – bo ja ją czytałam przez kilka miesięcy), tak ostatnie 200 stron przeczytałam bez tchu w jeden dzień. Pomysły tej autorki na mieszanie w akcji są bardzo ciekawe i kreatywne. Rzadko kiedy, gdy czytam, jest tyle rzeczy, które mnie zaskakują, i zwykle w takich przypadkach są to mimo wszystko książki kryminalne :P Tutaj jednak Alwyn Hamilton wykazała się super pomysłowością, tworząc ciekawą akcję, i możliwe, że po prostu trzeba trafić z czytaniem tej książki w dobry okres, by ona nie nudziła. Przyszedł jednak dzień i oto książka mnie porwała i już z niecierpliwością czekam, aż sięgnę po 3 tom, ale na razie muszę przetrawić w sobie tą cześć.

Z CAŁEGO SERCA Wam jednak polecam tę serię, zwłaszcza jeśli gustuje się w klimatach niczym z lat 80. Mnie te książki kojarzą się z jakimś stylem country, ale też jakimiś tureckimi klimatami (dżiny i te sprawy, dywany, haha). Z całą pewnością jednak mogę stwierdzić, że jest to jedna z lepszych młodzieżówek i choć nie będzie u mnie na pierwszym miejscu, to i tak serdecznie polecam ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Czwarta Strona.

„Zdrajca tronu” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Alwyn Hamilton
Tytuł książki: Zdrajca tronu
Tytuł oryginalny: Traitor to the Throne
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Agnieszka Kalus
Liczba stron: 560
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca, młodzieżowa
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2017
Rok pierwszego polskiego wydania: 2017

Sprawdź także: