Książka

„Zanim się pojawiłeś” – Jojo Moyes

AGNIESZKA:

Są takie książki, o których słyszy się zawsze i wszędzie, w dniu premiery, ale nawet i rok po niej, od osób które dużo czytają, ale też i od osób, które rzadko po książkę sięgają. Jedną z takich książek jest „Zanim się pojawiłeś” autorstwa Jojo Moyes.

➡ „Zanim się pojawiłeś” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Dwudziestosześciolatka Lou Clark to szalona, nieco ekscentryczna dziewczyna. Pracuje w kawiarni „Bułka z masłem”, ma stałą pracę i wydaje jej się, że kocha swojego chłopaka Patricka. Wszystko jednak się zmienia, kiedy właściciel musi zamknąć kawiarnię, a Lou zostaje bez pracy. Szuka więc pracy, jednak nie ma zbyt dużego doświadczenia. W końcu trafia do domu oraz do pracy, która odmienia jej życie. Jej zadaniem jest bowiem opieka nad Willem Traynorem – bankierem, który na skutek wypadku motocyklowego stracił nie tylko władanie swoim ciałem, ale również chęci do życia. Zadaniem panny Clark jest spędzanie z Willem czasu, zapewnianie mu dobrego samopoczucia i dbanie o podstawowe sprawy. Dziewczyna stara się jak może, jednak Will pozostaje niewzruszony na jej próby poprawienia mu humoru czy sprawienia, by się uśmiechnął. Do czasu…

Nie chcę rozwodzić się tu zbyt długo nad fabułą, jestem typem, który zdecydowanie nie chce przeczytać w recenzji czegoś kluczowego, a dotrzeć do tego samodzielnie. „Zanim się pojawiłeś” to książka, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie i jedna z niewielu książek, przy których płakałam. To historia, która sprawia, że zaczyna się człowiek zastanawiać nad tym, jak wiele w życiu ma i za jak mało dziękuję. Jakie to szczęście móc skakać, tańczyć, jak jedno wydarzenie może zmienić całkowicie czyjeś życie. Historia jest trudna, wymagająca. Polecam ją jednak każdemu. Daje do myślenia nie tylko ze względu na trudny wątek, sparaliżowanie, nieuleczalność i to, jak wypadek wpływa na myślenie człowieka, ale także każe zastanowić się nad tym, jak wiele rzeczy stoi dla nas otworem, kiedy jesteśmy zdrowi i pełni sił, i jak wiele tracimy, kiedy nie korzystamy z tego, co mamy pod ręką, często tracąc wiele niesamowitych okazji w życiu.

Serdecznie polecam Wam tę książkę!

„Zanim się pojawiłeś” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Jojo Moyes
Tytuł książki: Zanim się pojawiłeś
Tytuł oryginalny: Me Before You
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Dominika Ciesla-Szymańska
Liczba stron: 512
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Literatura zagraniczna
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2012
Rok pierwszego polskiego wydania: 2013

Sprawdź także: