Książka

„Zaćmienie” – Stephenie Meyer

zacmienie-b-iext3689513AGNIESZKA:

Dzisiaj zapraszam Was już na trzecią część kultowej sagi „Zmierzch”. Co słychać u Belli, Edwarda i Jacoba? Ano, dużo się tam dzieje ;)

W mediach zaczynają pojawiać się niezwykłe przypadki śmierci. Bella uświadamia sobie, że osobą, która może za tym stać, jest prawdopodobnie ruda wampirzyca, chcąca się zemścić za chłopaka, który zginął, kiedy chciał zabić Bellę (w pierwszej części, jakby co :P). Bella ma też wkrótce ukończyć szkołę, co wiąże się z obietnicądaną Volturi, która mówiła, że ma ona zostać, tak jak jej ukochany, wampirem. Czy Bella zmieni zdanie co do tego, z kim chce być i kim chce być? Wybierze Edwarda i „śmierć”, czy Jacoba i życie przy nim? Zachęcam do sięgnięcia po tę część.

Zaćmienie to chyba moja ulubiona część sagi. Może dlatego, że sama do pewnego momentu byłam w „Team Jacob”, a on tu się pojawia najczęściej? Któż to wie. Akcja jak zwykle trzyma w napięciu, jest trochę brutalnie, ale i tak wciąż mnie nie powala. Przyznam szczerze, że czytałam tę część po dość długiej przerwie, gdyż 1 i 2 pożyczałam od znajomych, i jakoś nikt nie miał pozostałych i tak przerwałam. Raz wspomniałam coś przyjaciółce, że chciałabym w końcu skończyć sagę, na co ta natychmiast sprezentowała mi 3 i 4 część (dziękuję!). Po tej przerwie (chyba 2-letniej prawie) stwierdziłam, że z perspektywy ta historia ma dla mnie trochę inny wymiar i znaczenie. Zaczęłam widzieć coś głębiej, niż tylko miłosny trójkąt. Możliwe, że to tylko takie moje odczucie, ale naprawdę, czasem potrzeba nam takiego odmiennego myślenia przy książce niż stereotypowe.

Polecam serdecznie również film, ale jak zwykle najpierw zachęcam do lektury. Zawsze lepiej porównywać film z książką niż na odwrót :D

Autor książki: Stephenie Meyer
Tytuł książki: Zaćmienie
Tytuł oryginalny: Eclipse
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Joanna Urban
Liczba stron: 560
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Fantasy
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2007
Rok pierwszego polskiego wydania: 2008

Sprawdź także: