Książka

„Zabójstwo z urzędu” – Lilia Łada

1571416-zabojstwo-z-urzeduPRZEMEK:

Z ogromnym zainteresowaniem sięgam po rodzimą literaturę kryminalną, będąc nieustannie pod wrażeniem tego, jak skomplikowane intrygi tworzą nasi polscy „kryminaliści”. Z jeszcze większą ciekawością spoglądam jednak na te z nich, których akcja toczy się w Poznaniu – a to właśnie w tym mieście rozgrywa się „Morderstwo z urzędu”, czyli literacki debiut Lilii Łady.

➡ „Zabójstwo z urzędu” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Urząd Miasta Poznania. Solidna instytucja, napędzająca lokalne machiny biurokracji. To właśnie tu, w Biurze Prasowym, pewnego dnia pracownice natrafiają na zwłoki swojego przełożonego, Janusza Talarka, zastępcy dyrektora gabinetu prezydenta. Nie wiadomo, dlaczego zginął ani kto stoi za tym zabójstwem.

Przybyła na miejsce policja rozpoczyna mozolne śledztwo, próbując odkryć prawdę w świecie pełnym urzędowego nabierania wody w usta. Podkomisarz Młotkowski staje przed nie lada zadaniem – zyskać przychylność urzędniczek oraz innych osób, pojawiających się w sprawie, by uzyskać pełen obraz sytuacji. Inaczej szanse wykrycia sprawcy nie jawią się zbyt optymistycznie…

➡ „Zabójstwo z urzędu” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Lilia Łada w chwilami humorystyczny, bardzo przyjemny w odbiorze sposób wprowadza czytelników do poznańskiego urzędu, przechadzając się z nimi po poszczególnych piętrach, czy też zabierając ich w podróż po mieście – ot, choćby na Sołacz. Nie brak w powieści lokalnego klimatu, sytuacyjnych komentarzy – jak choćby ten o autobusach linii 64. To wszystko sprawia, że mieszkańcy Poznania (oraz osoby znające miasto) podczas lektury czują się jak u siebie, pozostali zaś z pewnością szybko się w powieściowym Poznaniu rozgoszczą ;)

Jeśli zatem chcielibyście wybrać się do stolicy Wielkopolski, by rozwiązać zagadkę nietypowego morderstwa w urzędzie (czy też, jak głosi tytuł, z urzędu) – koniecznie dajcie szansę Komisarzowi Młotkowskiemu i wybierzcie go jako przewodnika podczas tej literackiej podróży po Poznaniu ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu HipkiKrzy.

„Zabójstwo z urzędu” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Lilia Łada
Tytuł książki: Zabójstwo z urzędu
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 330
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2018

Sprawdź także: