Książka

„Zaatakuj swój dzień, zanim on zaatakuje Ciebie” – Mark Woods, Trapper Woods

zaatakXXI wiek i podstęp technologiczny przyniosły nie tylko wiele ułatwień, usprawnień dla naszego życia -wyprodukował też mnóstwo „rozpraszaczy”, które zabierają nam czas i energię. Wychodząc naprzeciw temu zjawisku, Mark Woods i jego ojciec – Trapper – starają się wesprzeć czytelnika w codziennej walce o dobrą organizację czasu.

W pierwszej części książki znajduje się szczegółowy opis metody zarządzania czasem proponowanej przez autorów. Polega ona na korzystaniu z sześciu „kubełków”, będących organizerami konkretnych elementów związanych z naszym funkcjonowaniem. czym one są? Co mają z nimi wspólnego takie skróty, jak SDR, PAL, DDM, a także SZOP czy nawet… SLD? Warto sięgnąć po tę książkę i sprawdzić, nawet jeśli stosuje się już własny system zarządzania czasem. Pomysły autorów są bowiem na tyle elastyczne, że można je także dostosować do innych warunków.

Drugą część książki stanowi zbiór 101 strategii produktywności, pozwalających umiejętniej skupić się na wyznaczonych sobie celach. Niektóre wydają się oczywiste, inne takie właśnie być powinny, a jednak zapominamy o nich na co dzień. Każdy w tym zbiorze z pewnością znajdzie coś dla siebie, dzięki czemu będzie mieć większe szanse zaatakować swój dzień z zaskoczenia.

Książkę zrecenzowaliśmy dzięki uprzejmości Wydawnictwa Onepress.

Autor książki: Mark Woods, Trapper Woods
Tytuł książki: Zaatakuj swój dzień, zanim on zaatakuje Ciebie! Sprytne zarządzanie czasem w biznesie i na co dzień
Tytuł oryginalny: Attack Your Day!: Before It Attacks You
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Arkadiusz Romanek
Liczba stron: 208
Kategoria:
Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: Nauki społeczne
Forma: Poradnik
Rok pierwszego wydania: 2014
Rok pierwszego polskiego wydania: 2014

Sprawdź także: