Książka

„Z filmowej serii Harry Potter: Różdżki kolekcja” – Monique Peterson

Czy jest na świecie jakieś dziecko, które nie słyszało o nastoletnim czarodzieju, który dostał list z Hogwartu? Hmm… No tak, są moje dzieci, niczego nieświadome – ale prędzej czy później, jak tylko nieco podrosną, na pewno to się zmieni ;)

Harry’ego Pottera czytelnikom 3telnika nie trzeba jednak przedstawiać. Warto natomiast napomknąć, że na rynku pojawiają się kolejne książki przedstawiające wycinek świata wykreowanego przez J.K. Rowling. Nie inaczej jest z recenzowanym dziś albumem.

Jak słusznie podpowiada już sam (nieco kulawy pod względem gramatycznym, przyznajmy) tytuł książki, jest to niesamowita kolekcja różdżek – w dodatku dostępna dla każdego potteromaniaka. Na wstępie dowiadujemy się czym jest różdżka i kto ją wytwarzał, by następnie przejść do konkretnych modeli używanych przez poszczególne postaci.

➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Te zostały podzielone na stosowne kategorie: uczniowie Hogwartu, nauczyciele i personel Hogwartu, uczestnicy Turnieju Trójmagicznego, wybrani członkowie Zakonu Feniksa, „ciemne moce” (z najciemniejszym typem na czele), by następnie przejśc do Ministerstwa Magii oraz czarodziejskich rodów. Ostatnią opisana postacią (wraz z różdżką, rzecz jasna), jest Garrick Ollivander, co stanowi swoistą klamrę z wstępem o wytwarzaniu tego sprzętu i sprzedawaniu go na Ulicy Pokątnej. Album wieńczy podsumowanie oraz indeks wszystkich różdżek opisanych w książce.

Dla potteromaniaków – pozycja obowiązkowa. Dla tych, którzy po prostu lubią świat wykreowany przez J.K. Rowling – album warty lektury, zwłaszcza że całość okraszona jest mnóstwem ciekawostek z planu filmowego. Pozostałym polecam najpierw nadrobić siedmiotowomy cykl o nastoletnim czarodzieju, a dopiero potem analizować różdżki – spoilerów tu nie brakuje, a i warto wiedzieć, „kto jest kim”, zanim zacznie się zagłębiać w szczegóły.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

„Z filmowej serii Harry Potter: Różdżki kolekcja” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

Autor książki: Monique Peterson
Tytuł książki: Z filmowej serii Harry Potter: Różdżki kolekcja
Język oryginalny: angielski
Liczba stron: 154
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Fantasy
Forma: Album
Rok pierwszego polskiego wydania: 2019

Sprawdź także: