Książka

„Wróżka z Gwiezdnego Pyłu” – Lena Wolska

wrozkaPRZEMEK:

Choć tytuł wydaje się bardzo tajemniczy, a zarazem na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie powieści fantastycznej, to – paradoksalnie – bardzo dużo w niej realizmu. Ba, to opowieść o życiu, jakiego doświadczamy (czy raczej: powinniśmy doświadczać) na co dzień. Ale po kolei…

➡ „Wróżka z Gwiezdnego Pyłu” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Główna bohaterka – Hania – to dziewczynka, która od zawsze marzyła o tym, by zostać wróżką. Ot, marzenie wieku dziewczynek w jej wieku i całkiem sensowna alternatywa dla bycia księżniczką czekającą na księcia z bajki na białym rumaku ;) Hania pragnęła opiekować się innymi i pomagać im, by świat stawał się coraz lepszym miejscem.

Pewnego dnia Hania na swej drodze spotyka wilka Alberta – opiekuna lasu, który tłumaczy dziewczynce, że jej pragnienie dostania tytułową „Wróżką z Gwiezdnego Pyłu” jest jak najbardziej realne, musi ona jednak odbyć kilkadziesiąt lekcji. To wydarzenie stanowi ok it zwrotny i początek niesamowitej podróży, w jaką Albert i Hania wybierają się, zabierając ze sobą czytelników.

„Wróżka z Gwiezdnego Pyłu” Leny Wolskiej to przepiękna, uniwersalna baśń o Alfabecie Życia, pewności siebie, poczuciu własnej wartości i sile drzemiącej w każdym z nas. Tę książkę zdecydowanie warto przeczytać, bez względu na to, ile ma się lat. Przedstawione w niej treści są napisane w tak przystępny sposób, że nie sposób nie zrozumieć przekazu płynącego z każdej z lekcji, jakie odbywa Hania.

Polecam tę książkę nie tylko wszystkim dzieciom, ale i dorosłym – bo czasem i my musimy stać się jak dzieci i na nowo przyswoić niektóre lekcje, a wtedy z pewnością świat stanie się lepszym miejscem – o czym marzyła Hania i o czym, mam nadzieję, marzy każdy z nas.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Novae Res.

„Wróżka z Gwiezdnego Pyłu” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Lena Wolska
Tytuł książki: Wróżka z Gwiezdnego Pyłu
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 136
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2018

Sprawdź także: