Książka

„Woda, która niesie ciszę” – Brittainy C. Cherry

O twórczości Pani Brittainy C. Cherry słyszałam tak wiele, że koniecznie chciałam się przekonać, czy to prawda, że książki są tak dobre, emocjonalne i wciągające.

Maggie May chciałaby być z Brooksem. Wymyśliła sobie nawet, że weźmie z nim ślub. Ma dopiero 10 lat – ale czy to w czymś przeszkadza? Brooks nie jest przekonany co do tego pomysłu. Ba – nawet nie wie, czy lubi Maggie. Kiedy jednak mają wybrać się do lasu, by przypieczętować swoje „małżeństwo”, a Brooks długo się nie pojawia, dzieje się coś, co zmienia życie Maggie May i jej bliskich. Dziewczynka na skutek traumatycznego przeżycia traci głos.

➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Sytuacja wpływa na rodzinę bardzo mocno. Maggie jest wspierana przez ojca, nieco mniej przez matkę, która nie może się pogodzić z tym, co się stało i tego nie rozumie. Maggie nie traci też Brooksa – najlepszego przyjaciela. Przyjaciela, któremu miłość najpierw trochę wmawiała, by prawdziwe uczucie mogło w nich później faktycznie zakiełkować.

Książka w naprawdę dobry sposób mówi o emocjach. Pomimo, iż możemy się nieco domyślić, jak historia się zakończy, nie zabrakło też momentów wstrzymywania oddechu – prawie tak, jak pod wodą. Symbolika, jaka została wykorzystana, to także kawał dobrej roboty. Jest to moje ubiegłoroczne zdecydowane „Wow”, i choć zaczęłam od tej części (która w kolejności serii nie była pierwszą), to zdecydowanie sięgnę po resztę książek tej autorki, bo „Woda, która niesie ciszę” to mój numer jeden roku 2019!

Polecam serdecznie fanom wzruszających historii pełnych miłości i zarazem dramatu w tle.

➡ „Woda, która niesie ciszę” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Autor książki: Brittainy C. Cherry
Tytuł książki: Woda, która niesie ciszę
Tytuł oryginalny: The Silent Waters
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Katarzyna Agnieszka Dyrek
Liczba stron: 400
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Romans
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2016
Rok pierwszego polskiego wydania: 2017

Sprawdź także: