Książka

„Wielka afera w teatrze lalek” – Beata Sarnowska

91bbbe2aabcb3f4c1be95005f8c21802Po lekturze „Tajemnicy zaginionej kotki” byłem wręcz przekonany s głębi ducha, że to nie ostatnie spotkanie z małymi, olsztyńskimi detektywami. I nie myliłem się – Kama, Zuza, Święty i Krzysiek po raz kolejny wkraczają do gry!

➡ „Wielka afera w teatrze lalek” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

W Olsztyńskim Teatrze Lalek, pod koniec jednego ze spektaklu, w niewyjaśnionych okolicznościach ginie lalka przedstawiającą Królową Śniegu – cenny rekwizyt z Kopenhagi, pożyczony na owo przedstawienie. Podczas zajęć lekcyjnych w teatrze dzieciaki dowiadują się przypadkiem o w/w kradzieży i postanawiają zadziałać na własną rękę, jak na – choćby i nieoficjalny – zespół detektywów przystało.

Wytropienie złodzieja lalki to nie lada sztuka, a przy okazji zadanie raczej dla policji niż czwórki dzieci, jednak nasi mali bohaterowie postanawiają mimo wszystko stanąć na wysokości zadania. Podejrzanych jest wielu, zguba jedna, ale w jaki sposób odkryć, kto, jak, gdzie i dlaczego ukradł cenny rekwizyt?

Muszę przyznać, że Beata Sarnowska po raz kolejny zachęciła mnie do odwiedzenia Olsztyna. Podczas lektury aż kusi wybrać się naprawdę do tegoż teatru lalek ;) prowadzone przez młodych bohaterów śledztwo trzyma czytelnika cały czas w niepewności, co rusz zaskakując nowymi elementami naszej detektywistycznej układanki. Ja, jako dorosły, miałem niezłą frajdę podczas lektury – podejrzewam zatem, że dzieci będą jeszcze bardziej zafascynowane historią (fikcyjną, na szczęście), jaka została opisana na łamach książki, aspirując do miana tytułowej „Wielkiej afery…”.

Wesoła czwórka detektywów od samego początku daje się polubić, przez co podczas lektury bardzo mocno kibicujemy im, oczekując rozwiązania zagadki. Czy tym razem się uda? Sprawdźcie koniecznie!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Skrzat.

„Wielka afera w teatrze lalek” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Beata Sarnowska
Tytuł książki: Wielka afera w teatrze lalek
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 152
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2017

Sprawdź także: