Książka

„Ważka” – Małgorzata Rogala

ROGALA-Malgorzata_Ważka-300-dpi-RGB-337x535PRZEMEK:

Po raz trzeci przychodzę do Was z książką z cyklu o Agacie Górskiej i Sławku Tomczyku. Tak – dokładnie tak, jak myślicie: niebawem na rynku ukaże się pod moim patronatem kolejna powieść Małgorzaty Rogali, będąca kontynuacją „Zapłaty” i „Dobrej matki” – obu opisywanych już na naszych łamach.

Agata Górska postanawia rozpocząć prywatne śledztwo w sprawie śmierci swojej przyjaciółki, Leny Dobosz. Robi to w tajemnicy przed swoimi przełożonymi i jest zdana tylko i wyłącznie na siebie. Wkrótce znajduje tytułową ważkę – misternie wykonaną broszkę, o której Lena opowiadała jej tuz przed śmiercią.

Komisarz Sławek Tomczyk otrzymuje tymczasem zupełnie nową sprawę – w siedzibie jednej z internetowych gazet, opisujących życie Warszawy, zostaje znalezione ciało redaktora naczelnego, a zarazem bardzo wyrafinowanego dziennikarza. Mężczyzna najprawdopodobniej został zamordowany – nie wiadomo natomiast dlaczego, w jaki sposób, ani kto go mógł uczynić. Gdy na jaw zaczynają wychodzić wszystkie grzeszki mężczyzny, okazuje się, że jego śmierci mogło pragnąć bardzo wiele osób…

Małgorzata Rogala sukcesywnie buduje w wyobraźni czytelnika dwie osobne sprawy, na pierwszy rzut oka (jak i na kilka kolejnych) zupełnie ze sobą niepowiązane, by następnie cieniutką nitką zacząć oplatać i łączyć je ze sobą. Intryga w powieści skonstruowana jest w taki sposób, że znaleźć winnego nie jest tak prosto, a wszyscy wydają się w równym stopniu podejrzani.

Po pewnym czasie sami mimowolnie zaczynamy szukać powiązań między śledztwem w sprawie zabójstwa dziennikarza oraz tajemniczą śmiercią Leny. Ba, nawet ta tytułowa ważka wydaje nam się na tyle podejrzana, że mamy wręcz pewność, że nie jest tylko i wyłącznie ładną ozdobą, ale cos się za nią kryje. Czy tak jest w istocie? O tym już musicie przekonać się samodzielnie ;)

Zachęcam Was gorąco do zakupu „Ważki” i sprawdzenia, jak dalej potoczyły się losy znanych nam bohaterów. Tymczasem ja wypatruję już kolejnego tomu z Górską i Tomczykiem – z tego co wiem, autora właśnie tworzy dalsze perypetie funkcjonariuszy warszawskiej policji.

Premiera ksiązki: 15.02.2017
Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Czwarta Strona.

Autor książki: Małgorzata Rogala
Tytuł książki: Ważka
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 376
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2017

Sprawdź także: