Książka

„Wada” – Robert Małecki

Trochę kazałem Robertowi Małeckiemu czekać, zanim pozwoliłem mu po raz kolejny wywieźć mnie literacko do Chełmży. Tak, Bernard Gross na tyle pozytywne wrażenie wywarł na mnie podczas lektury „Skazy”, że chciałem sobie przyjemność obcowania z nim po raz wtóry odwlec jak najpóźniej. Zatem mimo, że od premiery upłynęło już nieco czasu, spieszę z recenzją „Wady”, która chyba tytułowego aspektu jest pozbawiona ;)

Nad Chełmżą rozszalała się typowa, sierpniowa burza, która w połączeniu ze strasznymi upałami daje się we znaki. Zło jednak nic sobie z tego nie robi – funkcjonariusze policji w pobliżu jeziora, na jednej z leśnych polan znajdują namiot, a w nim i obok niego sporo śladów krwi. Nie ma jednak ciała ofiary, ani tym bardziej tropu, mogącego sugerować, co się wydarzyło w lesie. Wiadomo jedynie tyle, że ofiarą jest prawdopodobnie młoda kobieta. Narzędzie zbrodni też wyparowało, a to oznacza niesamowicie mozolną pracę policjantów, próbujących zrozumieć, co tak naprawdę wydarzyło się na polanie.

➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Równocześnie w ręce Bernarda Grossa wpada kilka nierozwiązanych spraw z przeszłości, zakopanych w czeluściach policyjnych szaf, nadających się do Archiwum X. Wkrótce okazuje się, że istnieją tropy, mogące umożliwić rozwiązanie sprawy sprzed wielu lat. Tylko co to ma wspólnego z zakrwawionym namiotem?

Wow, wow, wow! Naprawdę – jestem pod wrażeniem tego, jak bardzo porywającą lekturą okazała się „Wada”. Czytałem całość z zapartym tchem, niejednokrotnie snując własne teorie spiskowe, które – najczęściej – okazywały się mylne. Jednocześnie nie sposób nie zamienić się podczas czytania książki w kłębek nerwów, zwłaszcza biorąc pod uwagę zachowanie niektórych funkcjonariuszy bądź atmosferę, z jaką przychodzi mierzyć się Grossowi w firmie. Całość – majstersztyk! Nie pamiętam, kiedy ostatnio czytałem tak rewelacyjną powieść, którą nie mogłem się przestać zachwycać jeszcze przez kilka dni po odłożeniu jej na półkę :)

Powiem krótko – bierzcie i czytajcie. A Ty, Robert, siadaj i szlifuj „Zadrę”. Nie ma, że boli ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Czwarta Strona.

„Wada” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

Autor książki: Robert Małecki
Tytuł książki: Wada
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 536
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2019

Sprawdź także: