Książka

„W śnieżną noc” – Maureen Johnson, John Green, Lauren Myracle

wsnieznanocCzy istnieje coś takiego, jak magia świąt? Maureen Johnson, John Green i Lauren Myracle w zbiorze opowiadań, zatytułowanym „W śnieżną noc” utwierdzają nas w przekonaniu, że Boże Narodzenie, a zwłaszcza wigilijny wieczór, niosą ze sobą niewidzialną, ale uchwytną moc.

Troje bohaterów – Jubilatka, Tobin i Addie – i trzy opowieści, będące tak naprawdę jedną, „trzytomową” opowieścią o miasteczku Graceland. Jest Wigilia Bożego Narodzenia, nad miastem przechodzi śnieżyca stulecia, która nie tylko uziemia przejeżdżający nieopodal pociąg, ale też zasypuje większość ulic w miasteczku, skutecznie blokując komunikację.

Zimno jest nie tylko za oknem, ale i w niektórych sercach. Co może je rozgrzać i roztopić w nich lód? Nie uwierzycie, ale… Waffle House i Starbucks. Jak? Sprawdźcie sami!

Tych troje poczytnych, amerykańskich autorów stworzyło naprawdę barwną opowieść wigilijną – pełną ciepła, miłości, ale też zaskakujących wydarzeń, bowiem los lubi płatać figle. A może czyni to celowo, by doprowadzić nas do miejsca, w którym powinniśmy się znaleźć w towarzystwie osób, które są nam pisane…

Autor książki: Maureen Johnson, John Green, LAuren Myracle
Tytuł książki: W śnieżną noc. Świąteczne opowiadania o miłości
Tytuł oryginalny: Let it Snow
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Magda Białoń-Chalecka
Liczba stron: 312
Kategoria:
Literatura piękna
Gatunek: Literatura dziecięca/młodzieżowa
Forma: Zbiór opowiadań/nowel
Rok pierwszego wydania: 2012
Rok pierwszego polskiego wydania: 2014

Sprawdź także: