Książka

„Umorzenie” – Remigiusz Mróz

Do dziewiątego spotkania z Joanną Chyłką podchodziłem z pewną rezerwą. Po ekstremalnej i nieco irracjonalnej wyprawie na Annapurnę nie byłem do końca przekonany, czy i tym razem Remigiusz Mróz nie wykreuje równie oryginalnej scenerii i fabuły. Szczęśliwie – można by rzec: wróciła stara, dobra Chyłka. I od razu zaczęła wydziwiać ;)

Państwo Skalscy wiedli spokojny, sielankowy wręcz żywot. On, ona i dwójka ukochanych dzieci. Przynajmniej do momentu, w którym z ich domu zaczęły dochodzić krzyki, zaalarmowani sąsiedzi powiadomili policję, a wysłany na miejsce patrol zastał trzy trupy i Skalskiego. Mimo, że nigdy nie podniósł ręki na rodzinę wszystko wskazuje na to, że to on ich zamordował. A teraz zgadnijcie, kto wymyślił, że go obroni?

Otóż to. Joanna Chyłka – kobieta po przejściach, z bardzo niepewną przyszłością, decyduje się bronić oskarżonego. I nieważne, że mężczyzna sam się przyznał do popełnienia zbrodni – istnieje wiarygodne alibi, które może go oczyścić z zarzutów. Sęk w tym, że Skalski je podważa…

➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Co najbardziej zaintrygowało mnie w tej książce to fakt, że Remigiusz Mróz po raz kolejny połączył ze sobą dwa fikcyjne, stworzone przez siebie światy. Ba, zrobił to tak ściśle, że wszystkim tym, którzy nie czytali jeszcze powieści „Hashtag” nie tyle sugeruję, co wręcz nakazuję zacząć lekturę właśnie od niej. W innym przypadku „Umorzenie” będzie dla Was nie do końca zrozumiałe. Sorry, takie widzimisię autora ;)

Jeśli liczycie na konkretną intrygę – ten tom jest dla Was. Jeśli wyczekujecie jakichkolwiek zmian na linii Chyłka-Zordon – analogicznie. Jeśli lubicie być zaskakiwani przez autora – cóż, tu akurat Ameryki nie odkryję ;) Cieszę się, że ten tom był bardziej „przyziemny” niż poprzedni, choć i tak brzmi to nieco irracjonalnie ;) Mam nadzieję, że i Wam lektura przypadnie do gustu :)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Czwarta Strona.

➡ „Umorzenie” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Autor książki: Remigiusz Mróz
Tytuł książki: Umorzenie
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 448
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2019

Sprawdź także: