Książka

„Ucieczka” – Joanna Opiat-Bojarska

1586319293PRZEMEK:

Czwarty już tom cyklu o Burzy i Młodym na horyzoncie, nie mogłem zatem odmówić sobie przyjemności lektury ;) Zwłaszcza, że to od tej dwójki policjantów rozpoczęła się moja przygoda z twórczością Joanny Opiat-Bojarskiej :)

➡ „Ucieczka” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Sytuację obserwujemy dwutorowo. W jednym z wątków, umiejscowionym w niedalekiej przeszłości, czwórka młodych ludzi w ramach podwójnej randki udaje się do escape roomu, by wspólnie rozwikłać zagadkę. Śledzimy ich poczynania niemal na bieżąco, odkrywając stopniowo relacje między nimi występujące.

Drugi wątek, współczesny, jest już nieco bardziej makabryczny. Policyjny duet Burzyński & Majewski trafia na zamrożone zwłoki młodej dziewczyny, przewożone w bagażniku samochodu, którego sprawca – tuż po kolizji – uciekł z miejsca zdarzenia. Wkrótce otrzymują zawiadomienie o tym, że jedna z uczestniczek randki w escape roomie zaginęła bez śladu…

Tym, co wyróżnia kryminały Joanny Opiat-Bojarskiej jest zawsze wartość dodana w postaci zaprezentowania przy okazji szerzej intrygującego tematu. Był handel narządami, były dopalacze, teraz – zgodnie z tytułem i jednym z wątków – na tapecie pisarki znalazły się escape roomy. Poznajemy od podszewki ich funkcjonowanie, realia panujące po zamknięciu drzwi przez Mistrza Gry, bardzo łatwo nam przy tym wczuć się w atmosferę towarzyszącą eksplorowaniu nieznanego obszaru celem rozwikłania zagadki.

➡ „Ucieczka” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Warto tutaj nadmienić, że – co już samo w sobie było ewenementem – w ramach researchu zamknęła się w jednym z takich przybytków wraz z grupa nieznanych sobie śmiałków, by w takich warunkach wyłuskać pełnię emocji, towarzyszących nie tylko weteranom, ale i tym, eksplorującym escape room po raz pierwszy w życiu. Dzięki temu otrzymujemy wiernie oddane realia rozwiązywania egipskiej zagadki, połączone z krwawa i brutalną rzeczywistością.

Tym samym „Ucieczka” godnie reprezentuje cykl, który do tej pory trzymał poziom. Ba, trzyma go nadal – a Wy nie próbujcie uciekać od lektury… ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Czarna Owca.

„Ucieczka” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Joanna Opiat-Bojarska
Tytuł książki: Ucieczka
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 408
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2018

Sprawdź także: