Książka

„Twój rok z bullet bookiem” – Zennor Compton

365BG_cover_PL_final_front-676x1024BASIA:

Bardzo lubię takie książki przeglądać i inspirować się czyimiś pomysłami. Niezwykle trudno jednak ująć w słowa, o czym jest ta książka, bo pomysłów jest całkiem sporo – i choć wszystko w życiu pozornie się łączy, to często także diametralnie różni.

➡ „Twój rok z bullet bookiem” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Konkretyzując jednak, książka jest bardzo specyficznym rodzajem poradnika na temat kreatywnego planowania swojego czasu. Zawiera wiele przykładów i pomysłów, jak ogarnąć różne dziedziny swojego życia. Cele roczne, plan miesiąca, rejestry zwane trackerami zmian, jadłospis, zakupy, aktywność fizyczną… Jak ozdobić swój terminarz, mandale nastrojów, jak prowadzić projekty, monitorować swoje zdrowie, planować wakacje i przyjęcia. Do najbardziej zaskakujących dla mnie należały… rodzaje ziemniaków, randkowanie online, czy rozpoznawanie roślin i zwierząt. Nie bardzo wiedziałam, jak to się ma do planowania – choć, z drugiej strony, jeśli ktoś żyje z gotowania, pasjonuje się zwierzętami lub roślinami, bądź też jest na etapie szukania drugiej połówki, może to być dla niego niezwykle istotne. Do dosyć intrygujących rzeczy zaliczyłam „pięć słów tygodniowo”, polegające na tym, żeby poznawać nowe słowa swojego języka, „gry towarzyskie”, aby wypisać gry, w które chciałabym zagrać, czy „tylko dobre wieści” – wyzwanie polegające na zapisywaniu sobie tylko dobre wiadomości.

➡ „Twój rok z bullet bookiem” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

To podobało się, zaskakiwało mnie. Dla ciebie mogą to być całkiem inne rzeczy. Twoją uwagę mogą przykuć całkiem inne pomysły. Trudno określić, dla kogo jest książka, oprócz napisania takich banałów, jak: dla poszukujących czy też kreatywnych osób, lub dla ludzi chcących takimi być. Ja tworzę swój planner od jakiegoś czasu i bardzo mi to pasuje, na pewno skorzystam z niektórych pomysłów, inne już są obecne w moim planowaniu. Warto się z tą książką zapoznać, żeby zobaczyć, czy jest ona dla nas, czy warto ją mieć. Na te pytania każdy musi sobie odpowiedzieć sam.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Insignis.

„Twój rok z bullet bookiem” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Zennor Compton
Tytuł książki: Twój rok z bullet bookiem. Jak dzień po dniu kreatywnie zorganizować sobie życie
Tytuł oryginalny: The 365 Bullet Guide
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Katarzyna Dudzik
Liczba stron: 256
Kategoria:
Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: Nauki społeczne
Forma: Poradnik
Rok pierwszego wydania: 2017
Rok pierwszego polskiego wydania: 2017

Sprawdź także: