Książka

„Trzy koperty” – Nir Hezroni

3_koperty_FRONT_201PRZEMEK:

Tajni agenci, szpiedzy, prowadzone po cichu misje – to wszystko pociąga nas od dawnych lat, nie tylko za sprawą Jamesa Bonda. Tym razem do czynienia mamy jednak nie z MI6, a z Mosadem, zaś nasz bohater to postać bardzo specyficzna…

➡ „Trzy koperty” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

W nie do końca zrozumiały sposób Mosad zatrudnia w swoich szeregach totalnego psychopatę – agenta 10483. Nie widać tego na pierwszy rzut oka, jednak gdy zostają mu powierzone trzy nietypowe misje – a szczegóły każdej z nich znajduje w osobnej, tytułowej kopercie – mężczyzna bierze się do działania. I to takiego, że słoń w składzie porcelany robi mniej hałasu…

Po 10 latach w ręce oficerów trafia dziennik 10483, który w szczegółowy, skrupulatny sposób opisuje swoje przygotowania do wykonania poszczególnych zadań. To sprawia nie tylko, że stawia swoje dzieła w zupełnie innym świetle, ale i sam zaczyna być nieco inaczej postrzegany przez zatrudniającą go Organizację.

To, co Nir Herzoni dawkuje czytelnikom, naprzemiennie podsuwając wycinki dziennika oraz współczesne problemy Organizacji, to prawdziwy thrillerowy majstersztyk! W ogóle: niesamowitym wątkiem jest ten opisany w dzienniku. Oto otrzymujemy możliwość obserwowania świata oczami psychopaty, możemy wejść w głąb jego umysłu, starać się zrozumieć nie tylko jego tok myślenia, ale i… geniusz (?) tkwiący w nim od lat.

➡ „Trzy koperty” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

„Trzy koperty” w intrygujący sposób zabierają czytelnika w niewidziany gołym okiem świat tajnych agentów, sekretnych misji i cichych zleceń, których efekty mają wpływ na otaczająca nas rzeczywistość. To niesamowicie wciągająca historia wydarzeń, które być może toczą się gdzieś za naszymi plecami, dla naszego bezpieczeństwa.

Jeśli kiedykolwiek chcieliście zostać agentem i wykonywać szaleńcze misje, zapomnijcie o byciu Bondem. Spróbujcie wejść w skórę 10483, a dopiero zrozumiecie, ile zasad można złamać i w jak spektakularny sposób, by ocalić świat od katastrofy. Nir Hezroni doskonale oddaje na papierze to, czego być może sam był świadkiem podczas służby w wywiadzie wojskowym.

Dla miłośników akcji, niebezpieczeństwa, życia na krawędzi oraz wszystkiego, co wiąże się ze szpiegostwem i tajnymi agentami – pozycja bardziej niż obowiązkowa. To bez wątpienia jeden z najlepszych thrillerów, jakie do tej pory przeczytałem! Co więcej, trwają zdjęcia do jego ekranizacji!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

„Trzy koperty – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Nir Hezroni
Tytuł książki: Trzy koperty
Tytuł oryginalny: Three Envelopes
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Leszek Kwiatkowski
Liczba stron: 272
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2014
Rok pierwszego polskiego wydania: 2018

Sprawdź także: