Książka

„Trzy kolory wystarczą. Rysuj!” – Sarah Skeate

3colourdb_cover_pl_front-701x1024PRZEMEK:

Nigdy nie należałem do artystycznych zapaleńców – plastyka była tym przedmiotem w szkole, który bez większego zastanowienia wykreśliłbym z listy obowiązkowych i zastąpił czymś o niebo ciekawszym ;) Kiedy jednak w moje ręce wpadła książka, według której do rysowania – jak głosi tytuł – wystarczą tylko trzy kolory (niebiecki, czerwony i czarny, absolutna podstawa podstaw, jeśli chodzi o długopisy), postanowiłem spróbować swoich sił i… przepadłem ;)

Sarah Skeate w swoim poradniku pokazuje krok po kroku, jak narysować litery, kształty, zwierzęta, budynki… i mnóstwo „stworków”, którym trudno nadać jakąś konkretną nazwę. Jedne są straszne, inne śmieszne – ale wszystkie wykonane zaledwie trzema długopisami. Co ciekawe, oprócz porad krok-po-kroku, autorka zamieściła też na stronach książki rysunki, które są wykonane tą techniką, ale które nie są nigdzie przedstawione w fazie „produkcji”. Innymi słowy – to działa na wyobraźnię i pobudza w nas ducha rywalizacji z samym sobą: ciekawe, czy uda mi się narysować coś takiego, skoro nie ma tu nigdzie instrukcji ;)

Czytelnicy-artyści odkryją też sztukę rysowania włosów, cieniowania różnych fragmentów, dodawania odbicia światła, dowiedzą się (przynajmniej tak zakładam, bo dla mnie to było coś nowego), co to są bordiury i jak je rysować… Na końcu książki znajdziemy też garść porad, jak ułatwić sobie rysowanie długopisem oraz gotowe do odrysowania (lub wycięcia, ale kto by książkę niszczył?) szablony z konturami postaci, które stają się bazą do dalszego rysowania w niektórych zawartych w poradniku zadaniach.

Książka „Trzy kolory wystarczą. Rysuj!” wbrew pozorom nie jest tylko dla daltonistów i artystycznych nieuków, takich jak ja ;) To poradnik dla każdego dziecka i dorosłego, który chciałby puścić wodze fantazji i zacząć rysować, ale potrzebuje do tego pomocy lub inspiracji. Idealna na rozpoczęcie lub rozwijanie swojej rysunkowej pasji, a zarazem zachęcająca do stawiania sobie coraz ambitniejszych wyzwań. Gorąco polecam!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Insignis.

Autor książki: Sarah Skeate
Tytuł książki: Trzy kolory wystarczą. Rysuj!
Tytuł oryginalny: The Three-Colour Drawing Book
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Katarzyna Dudzik
Liczba stron: 112
Kategoria: Hobby
Gatunek: Gry i zabawy
Forma: Poradnik
Rok pierwszego wydania: 2016
Rok pierwszego polskiego wydania: 2016

Sprawdź także: