Książka

„Trupów hurtowo trzech” – Antologia

Trupow-hurtowo-trzech_okladka01PRZEMEK:

Lubię antologie. Z reguły siadając do ich lektury znam twórczość przynajmniej jednego współautora, ale najbardziej interesują mnie i tak opowiadania osób jeszcze mi nie znanych (co nie znaczy, że nie znanych szerszej publiczności). Tak samo było z recenzowanym dziś zbiorem, mającym premierę podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu Granda.

➡ „Trupów hurtowo trzech” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Wewnątrz znajdziemy opowiadania dziesięciu polskich „kryminalistów”, ktorzy oddali swoje teksty na rzecz antologii, z której sprzedaży dochód przeznaczony jest na budowę Domu Autysty. Ponieważ cel nie byle jaki, to i nazwiska odpowiednie: Piotr Bojarski, Wojciech Chmielarz, Ryszard Ćwirlej, Bohdan Głębocki, Gaja Grzegorzewska, Joanna Jodełka, Michał Larek, Joanna Opiat-Bojarska, Olga Rudnicka i Marcin Wroński. Stosunek znanych do nieznanych (czy raczej: czytanych do nieczytanych jeszcze) w moim przypadku wyniósł… 5:5. I postanowiłem wreszcie to zmienić ;)

Co opowiadanie, to zupełnie inna opowieść, a wraz z nią inny styl, inni bohaterowie, inna intryga. Wkraczając w poszczególne światy dowiadujemy się m.in. o specyficznych beczkach z norweskimi śledziami, skutkach napadu na firmę z branży IT, wampirze, dziewczynie wśród śmietanki towarzyskiej, porwaniu dziesięciolatka i jego rodziców, czy też… historii pewnych sznurówek. I jak się zapewne domyślacie, to ta ostatnia opowieść najbardziej skradła moje czytelnicze serce, choć muszę przyznać, że wszystkie dziesięć jest warte uwagi i lektury.

Jeśli lubicie kryminały lub jesteście miłośnikami twórczości kogoś z w/w autorek i autorów – gorąco zachęcam do zakupu tej antologii, zwłaszcza że przy okazji możecie charytatywnie przysłużyć się Fundacji Dom Autysty w Poznaniu :)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

„Trupów hurtowo trzech” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Piotr Bojarski, Wojciech Chmielarz, Ryszard Ćwirlej, Bohdan Głębocki, Gaja Grzegorzewska, Joanna Jodełka, Michał Larek, Joanna Opiat-Bojarska, Olga Rudnicka i Marcin Wroński
Tytuł książki: Trupów hurtowo trzech
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 248
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Zbiór opowiadań
Rok pierwszego wydania: 2017

Sprawdź także: