Książka

„Trening innowacyjnego myślenia” – Paulina Mechło, Olga Geppert

Trening innowacyjnego myślenia. Rozwiń swój kreatywny potencjał w 31 dni

Trening innowacyjnego myślenia. Rozwiń swój kreatywny potencjał w 31 dni

Autor:
Paulina Mechło, Olga Geppert

ISBN:
978-83-283-5775-4

Format:
168x237

Liczba stron:
296

Data wydania:
2019-11-19

Cena:
39.90zł

Dbamy o swoją kondycję fizyczną, żeby mieć zgrabną sylwetkę. Dbamy o swoje zdrowie, bo – jak powszechnie wiadomo – zdrowie jest najważniejsze ;) Dbamy o stan swojego portfela, bo nikt nie lubi być bez grosza. Natomiast nie jestem do końca pewien, czy dbamy o swoją kreatywność…

Z remedium na ten problem przychodzą Paulina Mechło i Olga Geppert, a w zasadzie nie tyle obie autorki, co ich książka – „Trening innowacyjnego myślenia”. Jakkolwiek brzmi groźnie i niektórych może przyprawić o wizje srogich męczarni przy skomplikowanych zadaniach, spieszę uspokoić, że jest zupełnie inaczej. To naprawdę przyjazny w obsłudze zeszyt ćwiczeń, pozwalający w 31 dni – jak zapewnia tekst na okładce – rozwinąć swój kreatywny potencjał.

Każdy dzień to około 8-10 stron z zadaniami przygotowanymi na ten konkretny moment. Zaczynamy standardowo: od określenia daty i godziny, pogody za oknem, naszego poziomu energii oraz nastroju, w jakim się znajdujemy. Jednak już to proste ćwiczenie zaczyna być stopniowo coraz trudniejsze – o ile bowiem początkowo mamy do dyspozycji gotowe odpowiedzi, z których wystarczy wybrać właściwą, o tyle im dalej w las, czeka na nas po prostu puste pole do zapełnienia według własnego widzimi… znaczy, kreatywnie ;)

Następnie przechodzimy do konkretów, mięcha, clue całego naszego treningu. Niekiedy zadanie wymaga od nas stworzenia pewnej historii w oparciu o ilustracje, innym razem z narzuconych elementów należy stworzyć kreatywnie konkretne obiekty, czasami mamy za zadanie wyobrazić sobie np. świat elektroniki za 20 lat i… puścić wodze fantazji. Każdorazowo dzień kończymy „swobodnym przepływem myśli”, czyli miejscem, w którym m.in. możemy stworzyć… cokolwiek.

Przyznam szczerze, że siadając do tej książki – czy raczej zeszytu ćwiczeń – nie byłem w pełni przekonany o tym, w jaki sposób zwiększy on moją kreatywność, czy też, zgodnie z tytułem: innowacyjne myślenie. W efekcie jednak zaczyna się myśleć nieszablonowo, daje się ponieść swojej wyobraźni, a przy okazji można podszkolić swój warsztat pod kątem lingwistycznym (dobór słów, budowa opowieści) lub artystycznym (ileż rysowania i tworzenia!).

Jeśli zatem zastanawiacie się nad tym, w jaki sposób stać się o wiele bardziej kreatywnymi niż jesteście (bez względu na to, jaki poziom w tej materii obecnie reprezentujecie), dajcie szansę „Treningowi innowacyjnego myślenia”. Te niepozorne 296 stron odkryje Wasz ukryty potencjał, zapewniam :)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Sensus.

➡ „Trening innowacyjnego myślenia” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Autor książki: Paulina Mechło, Olga Geppert
Tytuł książki: Trening innowacyjnego myślenia
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 296
Kategoria: Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: Nauki społeczne
Forma: Poradnik
Rok pierwszego wydania: 2019

Sprawdź także: