Książka

„Tosia i jej pupilki” – Maria Szarf

2cc559e27488b13a0ae7aa77564a5dbaa57fd03aBASIA:

Każde chyba dziecko przechodzi taki okres w życiu, że chciałoby mieć zwierzę. No dobra: ja przechodziłam, mąż przechodził i wszyscy których znam, także.
Nie inaczej jest w rodzinie Tosi – głównej bohaterki tej niewielkiej książeczki, zatytułowanej „Tosia i jej pupilki”.

➡ „Tosia i jej pupilki” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Fabuła:
Tosia ma siedem lat. Lubi taniec i rysunki, uwielbia zwierzęta. Jej pokój obklejony jest plakatami ze zwierzętami. Obrazki to jednak nie to samo, co prawdziwy tego typu przyjaciel, dlatego dziewczynka prosi rodziców o żywe zwierzę. Jak to zwykle bywa, rodzice są przeciwni, wymawiając się małym mieszkaniem. Tosi oczywiście jest bardzo smutno i płacząc idzie spać. Rodzice widząc, jak bardzo jej na tym zależy, wieczorem długo dyskutują o tym w kuchni. Czy rodzice zgodzą się na nowego lokatora? Czy też Tosia pogodzi się z faktem, że nie mogą mieć zwierzątka?

Ciekawa historia dla dzieci. Rodzicom i dzieciom w tym wieku może pomóc rozwiązać ten problem, który najpewniej prędzej lub później się pojawi. Sama czekam na ten moment i po lekturze tej książeczki mam gotowe rozwiązanie, ja jednak… ale nie mogę Wam powiedzieć, bo zdradziłabym zakończenie.

➡ „Tosia i jej pupilki” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Książeczka oprócz pouczającej, bądź nawet terapeutycznej fabuły, która jednocześnie jest bardzo wciągająca (także dla rodzica) posiada wiele innych cech. Po pierwsze: duża czcionka tekstu, którego na każdej stronie jest niewiele, może być świetną pozycją do nauki czytania. Proste, kolorowe, staranne obrazki świetnie dopełniają tekst.

Serdecznie polecamy dla dzieci uczących się czytać, szczególnie metodą globalną, lub czytać już potrafiącym – do poznawania pięknego świata literatury :)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu CED.

„Tosia i jej pupilki” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Maria Szarf
Tytuł książki: Pierwsze czytanki. Tosia i jej pupilki (poziom 2)
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 32
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2018

Sprawdź także: