Książka

„The Call. Wezwanie” – Peadar O’Guilín

Call-300dpi-337x535AGNIESZKA:

O tej książce wiele słyszałam, zanim po nią sięgnęłam, ale gdy tylko przeczytałam opis z tyłu – nie mogłam się doczekać lektury.

➡ „The Call. Wezwanie” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

W Irlandii wszystko było dobrze, dopóki nie została drastycznie odseparowana od świata, a jej populacja nie zaczęła się gwałtownie zmniejszać. Wszystko to spowodowane wojną, którą kraj zaczął toczyć z innym wymiarem i ludem zwanym Sidhe. Jako że Sidhe zostali wygnani do gorszego wymiaru, mszczą się na Irlandczykach – kiedy wzywają nastolatka… oj, dzieją się straszne rzeczy. Tak naprawdę od treningów i świadectw tych, którzy przetrwali, zależy czy kolejne osoby dożyją starości.  Nastolatki muszą uczęszczać do szkoły i trenować, gdyż nie wiedzą, kiedy nastanie ich moment wezwania. A wezwanie to trwa 3 minuty. Jednak to nie takie proste, bo choć w ziemskim świecie trwa ono tyle – to w tamtej rzeczywistości trwa całe 24 godziny. Tak – ja też nadal nie do końca pojmuję :P

W każdym razie podczas tych 3 minut nastolatek znika w świecie i pojawia się w rzeczywistości Sidhe – jak długo tam przeżyje? Zależy już od jego umiejętności i sprytu. A że Sidhe są spragnione śmierci – jest to nie lada wyzwanie. Głowna bohaterka – Nessa – ma ciężkie zadanie przed sobą. Tak, jak reszta, przygotowuje się do dnia wezwania, jednak ma trudniej – jest sparaliżowana i jej siłą nie są nogi, lecz ręce. Czy bohaterka da sobie radę? A jak poradzą sobie inni? Czy Irlandia będzie miała mieszkańców, czy wyginą oni przez niespodziewane wezwania?

➡ „The Call. Wezwanie” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Można się domyślić, że książka jest dość… hmmm… drastyczna. Ciężko jest przetrwać te 3 minuty. Jest więc krwawa akcja – wiele wezwań zostało opisanych, także jest to dość ciekawa narracja. Widzimy, co się dzieje z różnymi osobami przy wezwaniu. Książka była bardzo ciekawa, jednak najbardziej wciągała mnie na samym początku. Akcja była bardzo fajna i nie nudziła jakoś specjalnie. Była to – jak już wiele osób określiło tę książkę – mroczna młodzieżówka.  Dawno nie czytałam czegoś takiego, i powiem szczerze, że pozytywnie mnie zaskoczyło, także wielki plus.

Polecam wszystkim, którzy lubią nieco mroczniejsze klimaty.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Czwarta Strona.

„The Call. Wezwanie” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Peadar O’Guilín
Tytuł książki: The Call. Wezwanie
Tytuł oryginalny: The Call
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Katarzyna Bażyńska-Chojnacka, Piotr Chojnacki
Liczba stron: 352
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Przygodowa
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2016
Rok pierwszego polskiego wydania: 2017

Sprawdź także: