E-book

„Tajemnica rodu Sogliano” – Sveva Casati Modignani

Tajemnica.roduBardzo mile zaskoczyło mnie Wydawnictwo Prószyński i S-ka, podsyłając mi niespodziewany egzemplarz recenzencki w postaci e-booka. A ponieważ lubię być tak przyjemnie zaskakiwany, dość szybko – nie zważając na piętrzący się stos (to już naprawdę nie jest „stosik”) #mustread – zabrałem się za czytanie o owej tajemnicy.

Tajemnicę zmarłego właśnie Edoardo Sogliano poznajemy nader szybko. Okazuje się, że ów włoski potentat koralowy ukrywał przed swoją żoną i dziećmi fakt, że od ponad 10 lat ma z inną kobietą syna. Teraz, pośmiertnie, prosi małżonkę o zaopiekowanie się chłopcem.

Orsola, żona nieboszczyka, postanawia nie tylko odnaleźć chłopca, ale i dowiedzieć się o nim oraz – przede wszystkim – jego azjatyckiej matce jak najwięcej. Nie spodziewa się jednak, że wraz ze śmiercią Edoarda na jaw wyjdą także innw tajemnice…

Powiedziałbym, że to swoista włoska „Moda na sukces”, ale nie oglądam telewizji, więc sami musicie ocenić, na ile poprawne jest to skojarzenie. Sveva Casati Modignani kreśli jednak przed nami historię dużej, powszechnie znanej, wielopokoleniowej rodziny z tradycjami (przez moment oczekiwałem nowego „Ojca chrzestnego”, autentycznie), a następnie zaczyna otwierać worek pełen niespodzianek i skrywanych tajemnic.

Co więcej, mimo tej aury tajemniczości, całość komponuje się w niesamowitą opowieść o miłości i poświęceniu. Takich, jakich samemu chcielibyśmy czasem doświadczyć.

Premiera książki już 22 września! :)
Za udostępnienie przedpremierowo e-booka do recenzji
gorąco dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka.

Autor książki: Sveva Casati Modignani
Tytuł książki: Tajemnica rodu Sogliano
Tytuł oryginalny: Palazzo Sogliano
Język oryginalny: włoski
Tłumacz: Agata Pryciak
Liczba stron: 488
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Literatura współczesna zagraniczna
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2013
Rok pierwszego polskiego wydania: 2015

Sprawdź także: