Książka

„Sztuka słyszenia bicia serca” – Jan-Philipp Sendker

Są takie książki, za których recenzję ciężko się zabrać – ale w końcu zebrałam myśli, więc jest i ona 😌

Julia nie wie, dlaczego jej ojciec opuścił ją i jej matkę tak nagle. Nie rozumie też, dlaczego jej matka zbytnio się tym nie przejęła. Przecież odszedł jej mąż! Kiedy w jej ręce wpada list, napisany przez jej ojca, zaadresowany do kogoś mieszkającego w Birmie, Julia postanawia wyruszyć na poszukiwanie ojca. Nie ma pojęcia, jak bardzo ta podróż zmieni ją i jej myślenie, oraz jak bardzo rzeczywistość jest inna od tego, co sama podejrzewa.

Kiedy zaczynałam czytać tę książkę, miałam w głowie wiele obaw, ponieważ, po pierwsze: ja bardzo nie lubię książek, w których opis jest przeważającą formą mówienia do czytelnika, a po drugie: wydawała mi się jakaś taka dziwna. Słyszałam jednak o niej wiele dobrego i stwierdziłam, że no nic, dam jej szansę. Jeśli się nie rozkręci do połowy, to ją porzucę. Oj! Jak ja bardzo się myliłam, gdyż po pierwszych 50 stronach nie mogłam się już od niej oderwać.

➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Myślę, że czytelnik wraz z Julią z zapartym tchem słucha historii U Ba. A historia jest niesamowita, smutna, przejmująca. Otwiera oczy na wiele spraw. Daje do myślenia. A na końcu wywołuje mnóstwo emocji i łez 😌

Była to miła lektura, wciągająca, emocjonująca, i dobra odskocznia po dwóch thrillerach, jakie czytałam. Polecam Wam ją bardzo serdecznie!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Filia.

➡ „Sztuka słyszenia bicia serca” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Autor książki: Jan-Philipp Sendker
Tytuł książki: Sztuka słyszenia bicia serca
Tytuł oryginalny: Das Herzenhören
Język oryginalny: niemiecki
Tłumacz: Irena Kołodziej
Liczba stron: 312
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Literatura zagraniczna
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2001
Rok pierwszego polskiego wydania: 2012

Sprawdź także: