Książka

„Sztuka odwlekania” – John Perry

Sztuka-odwlekania

„Nie odkładaj na jutro tego,
co równie dobrze możesz zrobić pojutrze.”

Mark Twain

Macie czasem tak, że powinniście się za coś zabrać, ale w zamian zajmujecie się zgoła odmiennymi zadaniami? Jak „typowi studenci”, którzy zamiast uczyć się do sesji, wolą posprzątać mieszkanie? Jasne, też tak mam – mimo, że studia już zdążyłem ukończyć ;) I właśnie dla takich ludzi jak ja (czy być może Ty) John Perry kieruje swoją „Sztukę odwlekania”.

Ta malutka (mniejsza od formatu A5) i cieniutka zarazem (120-stronicowa) książeczka stanowi wręcz „kieszonkowy poradnik dla opieszałych”. Autor w zabawny i ciekawy sposób uczy, w jaki sposób swoje odwlekanie przestać postrzegać jako wadę i przekuć w zaletę, tym samym stając się (przynajmniej dla osób postronnych, jak i dla swojej podświadomości) osobą nader pracowitą.

Dowiemy się zatem, czym jest planowane odwlekanie, poznamy tajniki jedynego słusznego sposobu tworzenia motywujących i efektywnych list spraw do załatwienia czy też poznamy zalety poziomej organizacji pracy. Cała ta wiedza natomiast okraszona jest niesamowitym humorem i anegdotami z życia autora, potwierdzającymi jego słowa, a zarazem przypominającymi nasze codzienne zachowania.

„Sztuka odwlekania” to książeczka, którą powinno się przepisywać na receptę wszystkim tym, którzy czują, że z powodu odwlekania ich produktywność nie jest wysoka. Zażywanie (tudzież lektura) poprawia wzrok (zmienia spojrzenie na „problem”), poprawia samopoczucie i skutecznie leczy z choroby.

Cóż więcej mogę rzec – czytajcie i zdrowiejcie!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego gorąco dziękuję Wydawnictwu Illuminatio.

Autor książki: John Perry
Tytuł książki: Sztuka odwlekania. Poradnik efektywnego guzdrania się, marudzenia i przekładania na później
Tytuł oryginalny: The Art of Procrastination. A Guide to Effective Dawling, Lollygagging and Postponing
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Grzegorz Ciecieląg
Liczba stron: 120
Kategoria:
Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: Nauki społeczne
Forma: Poradnik
Rok pierwszego wydania: 2012
Rok pierwszego polskiego wydania: 2015

Sprawdź także: