Książka

„Śmierć w Château Bremont” – M.L. Longworth

T281111PRZEMEK:

Jedynym francuskim kryminałem, jaki do niedawna mogłem zaliczyć do grona przeczytanych przeze mnie powieści, była „Koronkowa robota” Pierre’a Lemaitre’a. Kiedy zatem dowiedziałem się, że Smak Słowa wypuszcza na nasz rodzimy rynek kolejne kryminalne tytuły z tego kraju, postanowiłem dać im szansę.

➡ „Śmierć w Château Bremont” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Fabuła przenosi czytelników do zabytkowej miejscowości Aix-en-Provence we Francji. To tu, w malowniczych okolicznościach poznajemy dwoje głównych bohaterów. Są nimi Antoine Verlaque, miejscowy główny sędzia oraz Marine Bonnet – profesor prawa, a zarazem była ukochana Verlaque’a.

Kiedy w tytułowym château, zamku należącym do rodziny Bremontów, dochodzi do samobójstwa, całe miasto huczy od plotek. Étienne de Bremont wypadł z okna i zginął na miejscu, jednak Verlaque wątpi w to, czy to aby na pewno była przypadkowa lub samobójcza śmierć. Kiedy dowiaduje się, że mężczyzna był bliskim przyjacielem Marine, prosi ją o pomoc w śledztwie…

Choć jest to powieść kryminalna, nie brak tu wątków obyczajowych – chwilami można wręcz odnieść wrażenie, że bohaterowie zamiast narzucić sobie sprinterskie tempo w śledztwie, wolą wyskoczyć do okolicznej winiarni na pogaduchy. No, i zakupić parę skrzynek odpowiedniego rocznika. Najlepsze jest jednak to, że… takie działanie wbrew pozorom dobrze wpływa na lekturę. Mamy bowiem okazję odsapnąć na chwilę i pozachwycać się Prowansją.

➡ „Śmierć w Château Bremont” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Dodając do tego fakt, że główny bohater jest – Antoine Verlaque – mimo swojego wieku wciąż jest uwodzicielskim przystojniakiem, otrzymujemy powieść, która powinna przypaść do gustu nie tylko miłośnikom kryminałów. I tak, kobiety niemal na pewno będą zachwycone lekturą, choć od razu zaznaczam, że i mnie się ona podobała – także drodzy męscy czytelnicy, nie spisujcie czasem śledztwa Verlaque’a i Bonnet na straty jeszcze zanim zaczniecie czytać ;)

Dajcie się porwać magii Aix-en-Provance, a z pewnością będziecie zadowoleni z tej nieco kryminalnej wyprawy w piękne, francuskie rejony :)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Smak Słowa.

„Śmierć w Château Bremont” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: M.L. Longworth
Tytuł książki: Śmierć w Château Bremont
Tytuł oryginalny: Death at the Chateau Bremont
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Anna Krochmal
Liczba stron: 320
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2011
Rok pierwszego polskiego wydania: 2018

Sprawdź także: