Książka

„Silver. Pierwsza księga snów” – Kerstin Gier

silver1_okladka01AGNIESZKA:

Od kiedy zobaczyłam tytuł i okładkę tej książki od razu wiedziałam, że chcę ją mieć. Ponieważ jestem z rodzaju tych osób, które co noc praktycznie pamiętają swoje sny, lektura wydawała mi się bardzo interesująca. A co w niej takiego magicznego?

Liv wraz z siostrą Mią i opiekunką Lottie po raz kolejny przeprowadzają się do innego miasta i kraju. Tym razem pada na Londyn. Okazuje się też, że przychodzi czas wprowadzić się do nowej rodziny, jaką próbuje stworzyć ich mama wraz z nowym partnerem. Przyrodnie rodzeństwo kiepsko się dogaduje, jednak coś się zmienia, kiedy Liv zasypia i ma dziwny sen – czterech chłopaków na cmentarzu odprawiających jakieś dziwne rytuały. Kojarzy ich ze szkoły, ale nie zastanawia się nad tym głębiej, dopóki nie okazuje się, że na jawie zdają się oni wiedzieć więcej, niż komuś mówiła… No, może prócz tego, co mogli zobaczyć na cmentarzu ze snu. Ale przecież to niemożliwe… chyba, że śnili o tym samym?

Fantastyczna książka, choć z początku kojarzyła mi się z taką typową książką dla nastolatek w wieku gimnazjum, a nawet młodszych – mimo to i mnie czytało się ją równie dobrze. Tematyka snów jest według mnie super, a czytając książkę wieczorem miałam potem barwniejsze sny. Ciekawe dlaczego? ;) Magiczny świat snów zdaje się być tak prawdziwy, jakby naprawdę istniał. Aż próbowałam to sprawdzić, ale mnie się żadne dziwne drzwi niestety nie pokazywały. No szkoda :P

Polecam wszystkim lubiącym lekkie, młodzieżowe powieści, zabarwione nutką magii i fantastyki. Tymczasem ja już niedługo na pewno zabiorę się za część drugą!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

Autor książki: Kerstin Gier
Tytuł książki: Silver. Pierwsza księga snów
Tytuł oryginalny: Silber: Das erste Buch der Träume
Język oryginalny: niemiecki
Tłumacz: Agnieskza Hoffman
Liczba stron: 416
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca, Młodzieżowa
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2013
Rok pierwszego polskiego wydania: 2016

Sprawdź także: