Książka

„Silver: Druga księga snów” – Kerstin Gier

silver2AGNIESZKA:

Po przeczytaniu pierwszej części Silver nie mogłam się doczekać, kiedy sięgnę po drugą. Trochę to jednak trwało, bo czekały też na mnie inne książki, no i zawsze znajdzie się dużo do roboty, kiedy chce się czytać, ale na szczęście znalazłam w końcu i na tę książkę czas ;)

Wracamy do świata snów. Liv i Henry mimo wydarzeń, jakie miały miejsce, nie zrezygnowali ze świata snów i nadal się w nim spotykają. Okłamują jednak innych, m.in. Greysona, mówiąc, że skończyli ze spotykaniem się w snach. Na korytarzu snów spotykają niejakiego Senatora Morta – dziwnego człowieka, który mówi do nich szyfrem. Niepokojące rzeczy zaczynają się dziać natomiast z siostrą Liv – Mią – która lunatykuje w nietypowy sposób i omal nie traci życia. Liv podejrzewa, że ma to związek ze światem snów. Czy na pewno? I kim jest Secrecy, która nie przestaje wynajdować coraz to pikantniejszych informacji z życia Liv i innych w szkole?

Oprócz standardowego humoru, akcja staje się coraz bardziej ciekawa. Pojawiają się pierwsze napięcia między Henrym  Liv. Człowiek aż krzyczy do książki, gdy akcja zbacza z tropu, hehe. Generalnie podoba mi się styl, jakim są pisane te książki. Jest on co prawda bardziej przeznaczony dla młodszych czytelników, ale mnie osobiście on ani trochę nie przeszkadza. Swoją drogą – ile razy czytając przed spaniem śniło mi się coś i mogłam kontrolować sen. To dopiero była jazda. ;)

Myślę że podobnie jak i pierwsza część, druga przypadnie do gustu tym, którzy lubią trochę fantastyki, jak i prostego humoru i nastoletnich historii. A kto jeszcze nie czytał pierwszej części, tego gorąco zachęcam!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

Autor książki: Kerstin Gier
Tytuł książki: Silver: Druga księga snów
Tytuł oryginalny: Silber: Das zweite Buch der Träume
Język oryginalny: niemiecki
Tłumacz: Agnieszka Hoffmann
Liczba stron: 408
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca, młodzieżowa
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2014
Rok pierwszego polskiego wydania: 2016

Sprawdź także: