Książka

„Siła, która ich przyciąga” – Brittainy C. Cherry

Z Brittainy C. Cherry polubiłam się już przy okazji, gdy czytałam jej „Wodę, która niesie ciszę„,  a że na Instagramie spora grupa ludzi polecała całą serię, to stwierdziłam, że co jakiś czas będę sobie aplikować dawkę tej autorki.

Po śmierci mamy, Lucy i Mari mieszkają razem. „Maktub” to ich motto – Wszystko jest zapisane. Jeśli coś miało się zdarzyć, to tak będzie. Ich siostra Lyric zawsze była lekkoduchem, opuszcza więc siostry. W tym czasie Mari zachoruje na raka. Gdy pewnego dnia Lucy odkrywa, że mąż Mari potajemnie ucieka z domu, gdyż ma już dosyć świadomości, że jego żona jest chora, postanawia zaopiekować się siostrą. Obiecuje jej, ze gdy ta wyzdrowieje, wyjadą razem, a także że założą własną kwiaciarnię. Gdy parę lat później Mari, która pokonała chorobę, wysyła Lucy z ich kwiaciarni, by zawiozła kwiaty na pogrzeb kogoś sławnego, nie wie, że odmieni tym samem życie Lucy całkowicie.

➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Historia, która chwyta za serce, sprawia, że zaczynamy się zastanawiać, jak to jest – że ktoś, kto jest tuż obok nas, może tak nagle z kogoś bliskiego stać się nam tak bardzo obcy… Myślę, że jest to temat aktualny, to się dzieje każdego dnia. Ciężko mi sobie wyobrazić, co czuje ktoś chory, gdy zostawia go mąż, żona, tylko dlatego, że nie radzi sobie z jej czy jego chorobą… Znajdziemy tu jednak również, wśród życiowych dramatów, miejsce na ciepło, miłość, nadzieję. To każe nam się zastanowić nad tym, że często są wśród nas osoby, które z nami będą na dobre i na złe. Takich osób mamy się trzymać!

Choć podobała mi się historia i również po części chwyciła mnie za serce, to jednak „Woda, która niesie ciszę” chwyciła mnie nieco bardziej ❤️. Niemniej jednak książka ta jest warta Waszego czasu, dlatego jeśli jeszcze nie czytaliście książek Brittainy C. Cherry, to najwyższy czas to nadrobić 😊

Moja ocena to 8.5/10 👍🏻

➡ „Siła, która ich przyciąga” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Autor książki: Brittainy C. Cherry
Tytuł książki: Siła, która ich przyciąga
Tytuł oryginalny: The Gravity of Us
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Katarzyna Agnieszka Dyrek
Liczba stron: 380
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Romans
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2017
Rok pierwszego polskiego wydania: 2017

Sprawdź także: