Książka

„Shadow” – Sylvain Reynard

shadow-b-iext46029844AGNIESZKA:

Czasami tak mamy, że gdy sięgamy po książkę, która jest początkiem jakieś serii, zupełnie nie wiemy czy to będzie pierwsza i jedyna książka, którą przeczytamy, czy też sięgniemy po resztę. Po przeczytaniu „Raven” Sylvaina Reynarda (której recenzję znajdziecie TUTAJ) koniecznie musiałam sięgnąć po „Shadow” – czyli kontumację historii o Raven i Williamie. A co u nich słychać?

W pierwszym tomie poznaliśmy Raven – młodą, uroczą, jednak niepełnosprawną bohaterkę, która podbija serce wampira – Księcia Florencji. Już na początku drugiego tomu dominuje tu wiele namiętności i miłości między tym dwojgiem bohaterów. Sprawy Księstwa są coraz bardziej zagmatwane. Do Raven powraca jej mroczna przeszłość, z którą musi sobie poradzić nie tylko ona. Czy Książę przetrwa na swoim tronie? Czy przeszkodzi mu w tym Kuria? Co będzie z miłością Williama i Raven?

Przyznam szczerze, że na początku lektury byłam trochę zawiedziona, bo akcja wlekła się i jak na mój gust było za dużo scen miłosnych. Potem jednak akcja zaczęła się rozkręcać i na końcu aż żal było mi kończyć. Jeśli chodzi o porównanie do poprzedniej części, to stanowczo wolałam jednak pierwszy tom, choć ten miał w sobie również coś ciekawego, co przykuło moją uwagę. Ciekawy był na przykład wątek przeszłości wampira oraz niespodziewany zwrot akcji na końcu.

Nie była to może najciekawsza książka, ale czytało się ją bardzo przyjemnie, a dodatkowo czytałam ją w pociągu, a uwielbiam czytać książki w podróży, więc był to dodatkowy plus.

Książkę polecam przede wszystkim fanom wampirzych klimatów, ale także i tym, którzy zaczytują się w literaturze młodzieżowej ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Akurat.

Autor książki: Sylvain Reynard
Tytuł książki: Shadow
Tytuł oryginalny: The Shadow
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Sylwia Skórska
Liczba stron: 400
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Fantasy
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2016
Rok pierwszego polskiego wydania: 2016

Sprawdź także: