E-book

„Seksturysta” – Adam Ambler

seksturystaDo książki Adama Amblera trudno mi podejść jednoznacznie. Może dlatego, że „przygody” Adama nijak nie pasują do życia przeciętnego Polaka (w tym mnie), a może dlatego, że mało który facet decyduje się na seks z 7 partnerkami w ciągu jednego wieczoru? Podobnie jednak, jak tytuł książki można podzielić na dwa człony (jakkolwiek to brzmi), tak i spojrzeć na jej treść można z tych właśnie dwóch perspektyw – seksu i turystyki.

Pierwsza z nich stanowi główny motyw – Adam bez skrupułów, wstydu czy zahamowań opowiada o swoich seksualnych podbojach w stolicy Indonezji, Dżakarcie, oraz innych miastach tegoż państwa. Nie szczędzi szczegółów, co wywołuje niekiedy lekkie zażenowanie. Ma się wręcz wrażenie, że jest to polsko-indonezyjskie streszczenie „Kamasutry”, wzbogacone o komentarz od tłumacza ;)

Z drugiej jednak strony pojawia się turystyka – autor w naprawdę barwny i fascynujący sposób opisuje Indonezję, tak egzotyczną dla wielu z nas. Codzienny rytm miasta, życie na ulicy, w slumsach, nocne rozrywki, a nawet… historię kraju, w tym związaną z odzyskiwaniem przez Indonezję niepodległości. Gdyby wyciąć seks z książki (i tytułu), stałaby się ona moim zdaniem bardzo interesującym przewodnikiem dla spragnionych egzotyki, a zarazem kopalnią wiedzy na temat tak odległego państwa.

Miksując zaś jedno z drugim, otrzymaliśmy mieszankę, która nie wszystkim w całości przypadnie do gustu. Jedni sięgną po książkę z racji seksu, inni z tegoż właśnie powodu mogą z jej lektury zrezygnować, tracąc przy tym okazję do poznania indonezyjskich ciekawostek.

Cóż, nie zawsze dwie pieczenie ugrzane na jednym ogniu smakują dobrze…

Autor książki: Adam Ambler
Tytuł książki: Seksturysta
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 240
Kategoria:
Literatura piękna
Gatunek: Biografia/autobiografia/pamiętnik
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2014
Rok pierwszego polskiego wydania: 2014

Sprawdź także: