Książka

„Samouczek języka angielskiego dla średnio zaawansowanych” – Buchmann

samouczek-jezyka-angielskiego-dla-srednio-zaawansowanych-3cd-b-iext9777263BASIA:

O tym, że warto się uczyć angielskiego i innych języków obcych, nie zamierzam wam mówić, a raczej powtarzać za wszystkimi innymi. Mają rację, to fakt, ale są nudni – to też fakt ;) Właściwie to wcale nie trzeba kupować książek, pomocy, fiszek, kursów, płyt, zapisywać się na kursy – wszystko jest w internecie. Nie trzeba, ale kiedy mamy coś materialnego, coś, co może nam o tym przypomnieć, jakoś (mi w każdym razie) łatwiej. Powiecie: można wpisać do kalendarza. Tak, można – i ja to robię – ale ta mała, czerwona książeczka dodatkowo mi przypomina. Ta książeczka to samouczek języka angielskiegodla średnio zaawansowanych, wydany przez wydawnictwo Buchmann.

Uczę się angielskiego już dosyć długo (zbyt długo, żeby dalej posługiwać się nim na tak marnym poziomie), żeby przerobić (oczywiście, jak to w szkole, zawsze zaledwie 2/3 książki) kilka pozycji. Każda szkoła to inny typ podręcznika, brak kontynuacji, częsta zmiana nauczyciela, śmieszny bądź żenujący poziom na uniwersytecie (ale cii, bo jeszcze nie odebrałam dyplomu). To oczywiście słabe, ale jednak MOJE powody do wzięcia odpowiedzialności za edukację w tym zakresie we własne ręce.

Ilu z was jest zmęczonych naciskami z każdej strony, że języki to, języki tamto.. to przyszłość i inne trele-morele? Ile z was po paru pierwszych lekcjach przerobionych z entuzjazmem, po tygodniu, dwóch, trzech ma dość? Ilu z nas miało fatalnych nauczycieli, którzy owszem – posługiwali się świetnie danym językiem, ich wymowa była nieskazitelna, a zasady gramatyki w małym palcu – tylko co z tego, jeśli nie potrafili zarazić nas tym, pokazać nam, jaka to może być zabawa, bo co nam to naprawdę da, oprócz wbicia się w klucz na egzamin gimnazjalny, potem maturę, potem punktów gdzieś tam, a następnie certyfikatu takiego a takiego. To wszystko na nic, naprawdę! Na nic motywacja zewnętrzna, bardzo szybko się wypala, potrzebujemy chcieć – naprawdę mocno chcieć.

Miała być recenzja, a ja tu opisuję historię swojego życia i daję porady, jak jakiś guru motywacyjny ;)
Przechodząc do sedna, po tym przydługawym wstępie, opiszę w końcu tę książkę, jeszcze podając powody, dla których zasiliła naszą biblioteczkę. Wakacje. Czas wakacji jest dobrym czasem na odpoczynek, ale jest dobrym czasem także na postanowienia i robienie nowych szalonych rzeczy (no rzeczywiście, można poszaleć, ale przy zbytniej intensywności ból głowy może być tożsamy do tego kacowego).

No tak, ale jeśli:
A) komuś się spodobają moje wypociny
B) ktoś trafi dzięki niemu na 3telnika
C) ktoś zacznie się uczyć angielskiego
D) ktoś odwiedzi dzięki temu księgarnię TAK CZYTAM
to było warto ;)

Kwintesencja
Książka ma 288 stron. Z tyłu posiada słowniczek. Podzielona jest na 8 działów (praca, media, miłość, ekologia, hobby, fakty, problemy, zdrowie), każdy z nich zawiera czytanki, pod którymi wyłuszczone i przetłumaczone są trudniejsze słówka i zwroty; liczne dialogi, zasady gramatyczne – wiele z nich w bardzo przejrzystych tabelkach, fragmenty do przesłuchania, liczne ćwiczenia, do których na końcu znajduje się klucz. Do książki dołączone są trzy płyty z materiałami, które są do odsłuchania. Teoria gramatyczna podana jest po polsku. Do niektórych fragmentów dodany jest prosty, schematyczny rysunek.

Nie zamierzam już nikogo przekonywać, ale na naukę nigdy nie jest za późno.

Recenzja książki jest efektem współpracy z
takczytam

Tytuł książki: Samouczek języka angielsiego dla średnio zaawansowanych
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 288
Kategoria: Poradnik
Gatunek: Języki obce
Forma: Samouczek
Rok pierwszego polskiego wydania: 2013

Sprawdź także: