Książka

„Rycerz o świcie” – Mary Pope Osborne

pol_pl_Magiczny-domek-na-drzewie-2-Rycerz-o-swicie-284_1PRZEMEK:

Po zdecydowanie udanej lekturze „Dinozaurów przed zmrokiem” postanowiłem pójść za ciosem i jeszcze tego samego dnia zacząłem z Zosią czytać drugi tom cyklu „Magiczny domek na drzewie”.

➡ „Rycerz o świcie” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

W dzień po wydarzeniach opisanych w poprzedniej części, już z samego rana Jacek i Ania nie mogą się powstrzymać od ponownej wyprawy do lasu. Tym razem po wejściu do domku to dziewczynka – z premedytacją – wysyła naszych bohaterów wprost do czasów średniowiecza.

Mamy zatem możliwość nie tylko przyjrzenia się tytułowemu rycerzowi, ale także – razem z dziećmi – zwiedzamy zamek, na którym właśnie odbywa się wystawna uczta. Jak to wyglądało w tamtych czasach? Czym jest i do czego służyła sokolarnia? Czy średniowiecznym zamek to bezpieczne schronienie dla dwójki przybyszy z przyszłości? Odpowiedzi na te pytania czekają na Was na kartach książki ;)

Mimo, że książeczka jest krótka, nie dajcie się zwieść pozorom – wciąga niesamowicie i niejednokrotnie potrafi czytelnika zaskoczyć nagłym zwrotem akcji ;) Całość czyta się szybko i przyjemnie, i nawet nie bardzo wiadomo, kiedy mija nam te dziesięć rozdziałów ;) A potem pozostaje już tylko wyczekiwanie kolejnej przygody – czyli lektury następnego tomu :)

Jeśli szukacie dla swoich dzieci (lub dla siebie ;)) krótkich, a zarazem uczących czegoś opowieści, „Magiczny domek na drzewie” to seria zdecydowanie dla Was!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Mamania.

„Rycerz o świcie” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Mary Pope Osborne
Tytuł książki: Rycerz o świcie
Tytuł oryginalny: Knight at Dawn
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Barbara Łukomska
Liczba stron: 78
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 1993
Rok pierwszego polskiego wydania: 2002

Sprawdź także: