Książka

„Roznegliżowane” – Iva Procházková

252914PRZEMEK:

Po rewelacyjnej lekturze „Mężczyzny na dnie” niemal od razu zabrałem się za drugi tom serii o podinspektorze Mariánie Holinie i pozostałych policjantach z Pragi. Także i tym razem nie brakło mi ani elementów zaskoczenia, ani uśmiechu na twarzy – ale po kolei… ;)

➡ „Roznegliżowane” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Sroga zima, święta coraz bliżej, na niedobór śniegu z pewnością nikt nie narzeka – wręcz przeciwnie, sypie nim w ilościach hurtowych. W tym samym czasie na obrzeżach Pragi, w ogrodzie jednego z chińskich biznesmenów zostaje znalezione ciało młodej Wietnamki. Dodajmy, że jest ono – jak głosi tytuł – roznegliżowane. Dziewczyna ma na sobie zaledwie coś, co od biedy można oględnie uznać za bieliznę…

Prowadzone przez Mariána Holinę śledztwo pierwotnie skupia się wokół konfliktu pomiędzy Chińczykami i Wietnamczykami, dość szybko jednak zaczyna zataczać coraz szersze kręgi.

Równocześnie starsze małżeństwo trafia wszystkie siedem szczęśliwych liczb na loterii. Wygrywają 1,2 miliona czeskich koron, jest tylko jeden mały problem: gdzieś zapodział się zwycięski kupon… Czy tak wielka wygrana może mieć coś wspólnego ze zwłokami? Gdzie jest kupon i kogo powinna w pierwszej kolejności prześwietlić praska policja?

➡ „Roznegliżowane” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Iva Procházková w oryginalny sposób miesza ze sobą na pozór niepowiązane wydarzenia, by następnie niejako włożyć pióro w miskę i zacząć mieszać, tworząc jednolitą masę opowieści. To, co czytelnikowi może wydać się błahe i nieistotne, nagle okazuje się potrzebne do rozwikłania zagadki – a ta jest dość nieoczywista, co dodaje całej lekturze smaczku.

Jeśli lubicie kryminały, których czytanie przypomina nieco błąkanie się po labiryncie w poszukiwaniu wyjścia ;) ta lektura jest zdecydowanie dla Was! Okraszona czeskim poczuciem humoru, obfita w wartką akcję pełną nieoczekiwanych zwrotów – dla mnie to była wyborna uczta i liczę, że i Wam takie kryminalne knedliki przypadną do gustu ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Afera.

„Roznegliżowane” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Iva Procházková
Tytuł książki: Roznegliżowane
Tytuł oryginalny: Dívky nalehko
Język oryginalny: czeski
Tłumacz: Julia Różewicz
Liczba stron: 416
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2016
Rok pierwszego polskiego wydania: 2017

Sprawdź także: