Książka

„Royal. Kraina z jedwabiu” – Valentina Fast

royal_correct_201AGNIESZKA:

Po zakończeniu pierwszej części serii Royal, ze zniecierpliwieniem czekałam na część drugą. Choć historia Tatiany dla wielu wydaje się być przeróbką serii „Rywalki”, to według mnie ma w sobie coś zupełnie odmiennego.

➡ „Royal. Kraina z jedwabiu” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

W drugim tomie Tatiana wraz ze swoją współlokatorką Claire przygotowuje się do pierwszego zadania, które czeka wszystkie kandydatki. Dziewczyny na szczęście mają pomysł, jak je wykonać. W międzyczasie chłopcy powoli zaczynają umawiać się z nimi na randki. Po ostatnich dziwnych sytuacjach, Tania nie wie, co myśleć o Philipie. Chłopak wciąż zachowuje się, jakby nie wiedział, czego chce. Atmosfera staje się coraz bardziej napięta, gdyż Tania ewidentnie jest jedną z faworytek chłopców, przez co pozostałe dziewczęta stają się zazdrosne. W dodatku w Królestwie zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Czy dziewczętom uda się wykonać zadanie? Czy zostaną na zamku? Sięgajcie po lekturę!

Muszę przyznać, że tak, jak zakończenie pierwszej części wywołało już we mnie wiele emocji – bo jak mogło się skończyć tom w takim momencie?! – tak zakończenie drugiej książki sprawiło, że teraz nie mogę spać spokojnie :P Autorka ewidentnie wie, jak trzymać człowieka w napięciu. Mimo iż czytając czuję, że ewidentnie książka skierowana jest do młodszych czytelniczek niż ja, to i tak z nieukrywaną ciekawością sięgałam po każdą kolejną stronę. Choć seria „Rywalki” miała w sobie swój smaczek, tak seria „Royal” ma w sobie coś zupełnie oryginalnego, co do „księżniczkowego” świata wprowadza nieco ciekawości. W końcu tu chłopców jest czterech – jest znacznie ciekawiej!

Kto jeszcze nie czytał pierwszej części, tego zachęcam do sięgnięcia po nią – a następnie po drugą – a ja już z niecierpliwością czekam na część trzecią. Oby nadeszła szybko!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

„Royal. Kraina z jedwabiu” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Valentina Fast
Tytuł książki: Royal. Kraina z jedwabiu
Język oryginalny: niemiecki
Tłumacz: Miłosz Urban
Liczba stron: 240
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Romans
Forma: Powieść
Rok pierwszego polskiego wydania: 2018

Sprawdź także: