Książka

„Royal. Korona ze stali” – Valentina Fast

Po raz kolejny wybrałam się do zamku Królestwa Viterry, by odwiedzić kandydatki do korony. Miało być ekscytująco, bo w końcu miałam się dowiedzieć, kto jest księciem.

Zmagania w pałacu wkrótce mają dobiec końca. Kandydatki zbierają się do objazdu po Królestwie Vittery, a na samym końcu książę w końcu się ujawni. Tatiana, wciąż niezdecydowana, co dokładnie ma myśleć o dziwnych zachowaniach Philippa, wciąż waha się pomiędzy nim a Henrym, z którym w końcu spędza trochę czasu i nawiązuje nić porozumienia. Czy nie byłoby łatwiej odkochać się z Philippa, który tak ją traktuje? Claire wciąż kręci z Fernandem i nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała się zmienić, a Charlotte nadal tak samo nie lubi Tanii i dokucza jej na każdym kroku, choćby spojrzeniem. Czy bohaterka wybierze któregoś z chłopców, czym może oni wybiorą ją? No i kto okaże się być księciem? Typujcie!

➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Dziewcząt jest już mało, więc i szansa, że któraś z nich spodoba się chłopcom, jest większa. Tania jednak i tak w głowie ma jedynie Philippa, który to ciągle w jakiś sposób ją rani. Od samego początku jego postać w serii mnie irytowała, ale dopiero w tej książce spróbowałam tego bohatera trochę zrozumieć i wydaje mi się, że problem tego zachowania tkwi gdzieś głębiej. Gdzie? A no tu już muszę zapewne czekać na kolejną część, bo na razie to tylko moje domysły.

Jak zwykle, prócz samych eliminacji, mamy też dziwne nietypowe elementy, nad którymi trzeba się trochę zastanowić. Oczywiście Tania nie jest już taka niemądra – zobaczyła więcej, niż pozostałe kandydatki. Jest więc też bardziej podejrzliwa, jeśli chodzi o to wszystko, co słyszy i widzi. Kolejny atak na kopułę jest tylko tego potwierdzeniem.

Zakończenie jak zwykle pozostawia w głowie tysiąc wariantów kontynuacji tej historii, ale jaka jest ta właściwa? Pozostaje czekać z niecierpliwością na maj, do czasu premiery tomu piątego!

Was tymczasem zachęcam do sięgniecie po ten oraz – jeśli jeszcze nie czytaliście – po poprzednie tomy serii Royal.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

➡ „Royal. Korona ze stali” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Autor książki: Valentina Fast
Tytuł książki: Korona ze stali
Tytuł oryginalny: Eine Krone aus Stahl
Język oryginalny: niemiecki
Tłumacz: Miłosz Urban
Liczba stron: 272
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Romans
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2015
Rok pierwszego polskiego wydania: 2019

Sprawdź także: